Який характер у Батумі?

 
 
Кожне місто – як людина. Зі своїм характером, настроєм, звичками, минулим, спогадами та мріями. Ну бо як інакше пояснити те, що кожнісіньке місто ми сприймаємо зовсім інакше?
 
З якимись у нас одразу відбувається хімія, і ми готові приїздити сюди знову і знову. З якимись потрібно більше часу, щоб стати хорошими друзями, а з деякими дружити ну ніяк не виходить. Правда ж? Тож сьогодні у нас важливе і приємне завдання – краще познайомитись з Батумі та зрозуміти характер цього дивовижного міста. Упевнені – Батумі стане вашим найкращим другом!
 
Трошки фактів
 
Батумі – це столиця і серце Аджарії, економічний і культурний центр регіону. Тож готуйтесь, ми  впевнені, що на вас тут чекає багато цікавих відкриттів – як щодо самого Батумі, так і щодо Грузії загалом.
З великого порту міста курсують кораблі з місцевими товарами – нафтопродуктами, цитрусовими, чаєм, консервами. Можливо, ті лимони, що лежать зараз у вас в холодильнику, припливли саме з Батумі.
Це досить молоде місто, але при цьому воно має свій неповторний колорит: через те, що воно розташоване майже на кордоні з Туреччиною, тут добряче перемішалися різні культури. Наприклад, якщо говорити про релігію, то в Батумі 58% населення – мусульмани, 35,4% — християни. Звісно, це відобразилось і в архітектурі, і в місцевих стравах, і в загальній атмосфері.
 
Прогуляємось?     
 
Гуляти Батумі – це  pure pleasure. Спочатку зачаруватись старим містом – з його цікавими будиночками, звивистими вуличками і особливим ритмом життя. А потім – пройтися набережною, яку не так давно відреставрували та осучаснили, додавши круті скульптури, велодоріжки, багато лавочок, сидячи на яких, так приємно дивитись на останні промінчики сонця, що заходить у море… Ну краса ж!
 
 
А як щодо прогулянки містом на велосипеді? Організувати це дуже просто, адже в Батумі є
сервіс оренди велосипедів і велика кількість велодоріжок. Як це зробити?
 
Велосипед ви зможете взяти в орендуза спеціальною карткою, яку можна придбати в інфоцентрі.
Щоб отримати картку, вам потрібні гроші та паспорт. Ціна однієї години прокату – 2 ларі,оплата нараховується кожні 15 хвилин по 50 тетрі.
Коли ви віддаєте велосипед, автомат визначає залишок на вашому рахунку.
 
Must visit                                                
 
 • Батумський ботанічний сад
 • Башта Алфавіт
 • Мачахельска ущелина
 • Канатна дорога Арго
 • Міст цариці Тамари
 • Гора Самеба
 • Колесо огляду
 
 
Nota Bene
 
 • Таксі через будь-який додаток по місту – в межах 2-3 ларі (1-1,2 $).
 • Радимо скачати додаток Bolt, щоб легко користуватись таксі.
 • Вартість хачапурі: маленький коштуватиме 6,50 ларі, великий — 9 ларі.
 • Вартість порції хінкалі: 0,80 ларі за штуку або 5 штук за 4 ларі.
 
Рекомендуємо готелі:
 
 • Aqualand Hotel 4*
 • Dolphin Hotel 3*
 • Era Palace 4*
 • Hotel Sanapiro 4*
 • Hotel Tsereteli Palace 4*
 • Marani Hotel 3*
 
Обід по-батумськи
 
Ми вибрали два вас кілька наших улюблених місць, де неодмінно варто пообідати, щоб оцінити місцеву кухню і назавжди закохатись у Батумі.
 
 
Хачапурня Laguna Від цього місця так і віє історією та традиціями, адже вже майже 25 років тут роблять хачапурі за особливим сімейним рецептом. Що варто спробувати? Аджарські хачапурі, звісно! Тут вони – в топі, за день в цьому маленькому закладі їх готують та продають більше 400 порцій! Обов’язково також спробуйте ще один місцевий хіт  та фірмову страву – хачапурі з копченим сиром. Смакота!
 
 
Де знайти: 18 Zurab Gorgiladze St
 
Хінкальня Kiziki. Це один з перших закладів Батумі, який спеціалізується на хінкалі. І вони тут дійсно варті уваги! Радимо спробувати хінкалі з грибами, картоплею та сиром, ну і, звісно, традиційні – з м’ясом та зеленню.
 
Де знайти: Melikishvili St., 24
 
Ресторан Shemoikhede Genatsvale. Один з культових закладів Батумі, де завжди людно та шумно. Тож якщо хочете велику порцію місцевої атмосфери – вам сюди! Тут чудові страви грузинської кухні і трошки звичної нам європейської.
 
 
Де знайти: 8 Noe Zhordania St
 
Ресторан Sachashnike. Ось де варто замовляти продумано, а не все одразу – тому що порції тут не просто великі, а величезні! Тож сміливо можете замовити одну на двох. У ресторані готують і місцеві страви, і  страви інших кухонь, але роблять це на грузинський манер – отже, готуйтесь до цікавих та смачних інтерпретацій!
 
Де знайти: 78 Zurab Gorgiladze St.
 
Кафе Retro. Ще одне культове місце, яке обожнюють як туристи, так і місцеві. Це ідеальна локація для сніданків – чашечка грузинського чаю з лимоном та гарячий, щойно приготований хачапурі. Який візьмете – аджарський чи імеретинський?
 
Де знайти: 54/62 Zurab Gorgiladze St.
 
 
Цікаво знати
 • Традиційно аджарські хачапурі пеклися тільки вранці, а після полудня всі хачапурні були вже закриті.
 
Уже зовсім скоро ми знову почнемо подорожувати, тож чому б прямо зараз не запланувати мандрівку до Батумі разом з TravelTime! Тим паче, що ми вже все для вас продумали, а вам залишилось тільки визначитись з готелем та екскурсіями.