ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАГУБИВСЯ БАГАЖ

Кілька пунктів допоможуть отримати свій багаж тому.
 
В аеропортах часто втрачають багаж пасажирів. Багато залишаються без особистих речей, документів.
 
 
Звернутися до офісу LOST & FOUND
 
Якщо ви не виявили на транспортній стрічці свій багаж - це ще не підстава для паніки. За статистикою 85% багажу знаходиться в перші кілька днів. Щоб повідомити про втрати, вам треба знайти офіс LOST & FOUND, який є в кожному аеропорту в залі прильоту. Офіс працює цілодобово.
 
Там вам повинні оформити документ, який підтверджує неотримання багажу по прильоту в аеропорт призначення - PIR (Passenger Irregularity Report). В цьому документі зазначається прізвище, ім'я та по батькові пасажира, маршрут перельоту, відомості про загублений багаж (кількість місць, вага, номери багажних бирок, відмінні ознаки багажу, контактні телефони пасажира, адресу доставки багажу тощо).
 
Ви також в обов'язковому порядку повинні заповнити митну декларацію, в якій зазначається інформація про наявність в загубленому багажі особистих речей, цінностей, подарунків тощо. Після закінчення процедури оформлення, вам видадуть копію квитанції, де буде вказано номер справи та контактний номер телефону. А далі починається пошук в глобальній системі пошуку загубленого багажу World Tracer.
 
Звернутися до відділення авіакомпанії
 
Після складання акта в офісі LOST & FOUND, зверніться до відділення авіакомпанії, яка виконувала рейс. Деякі компанії пропонують компенсацію за затримку багажу та/або видають набір предметів першої необхідності: зубну щітку, пасту, мило, шкарпетки. Також солідні авіакомпанії нерідко одразу пропонують пасажиру гроші на придбання речей першої необхідності, як правило, не більше 250 доларів.
 
Для отримання вимушено витрачених вами грошей на придбання речей першої необхідності та одягу потрібно представити авіакомпанії чеки на покупки, зроблені в перший день після складання акту втрати багажу. Вартість придбаного одягу відшкодовується тільки на 50%.
 
Треба зазначити, що компенсація пропонується пасажиру в разі неприбуття багажу в пункт призначення разом з пасажиром, якщо пункт призначення не є місцем постійного проживання пасажира. Тобто, якщо ви приїхали на відпочинок і у вас загубився багаж, то компенсацію ви отримаєте, а якщо ви повернулися додому, то вас залишать без матеріальної допомоги.
 
Моніторити інформацію про пошук багажу
 
За правилами, як тільки знаходиться загублений багаж, пасажиру одразу телефонують. Але на практиці не завжди служба пошуку багажу повідомляє пасажиру про знахідку. Тому не зайвим буде самим цікавитися долею багажу, зателефонувавши в службу по телефону, вказаному у вашій квитанції.
 
Ви можете перевіряти стан запиту, використовуючи систему обробки багажу - World Tracer. Для цього необхідно вказати на сайті десятизначний код (наприклад, KBPPS45329). Цей код треба отримати в офісі LOST & FOUND разом з копією заповненої форми PIR.
 
Якщо з якоїсь причини ви не можете зв'язатися зі службою розшуку багажу, зверніться до представника авіакомпанії, послугами якої ви користувались.
 
Забрати багаж в аеропорту або чекати на його доставку додому
 
Відповідно до Варшавської конвенції, якої дотримується більшість авіакомпаній світу, перевізник повинен доставити ваш загублений багаж додому у зручний для вас час.
 
Виключенням в Україні є Турецькі авіалінії (Turkish Airlines) - у них немає служби доставки багажу, тому авіакомпанія оплачує витрати на дорогу до аеропорту "Бориспіль" за наявності квитків, чеків. У цьому випадку заповнену пасажиром митну декларацію співробітники служби передають представникам авіакомпанії.
 
Якщо ж ви відмовляйтеся від доставки, необхідно самостійно під'їхати в аеропорт для отримання багажу в офісі LOST & FOUND. При цьому треба мати такі документи:
 
паспорт;
PIR - акт втрати багажу;
митну декларацію.
Вимагати відшкодування збитків, якщо багаж не знайшли
 
Якщо багаж не знайдений протягом 21 дня, він вважається втраченим, і авіакомпанія зобов'язана сплатити матеріальний збиток. Компенсації за втрату і затримку багажу регулюються Варшавською конвенцією і Гаазьким протоколом, які мають пріоритет над місцевими законами щодо міжнародних перевезень.
 
 
Reuters 
Пасажири можуть залишитися без валіз в аеропорту
Компенсація за втрачений багаж розраховується за принципом: 20 доларів за 1 кг ваги. При цьому вартість речей, що були в багажі, не враховується. Але на розсуд компанії можлива виплата компенсації за втрату дорогого одягу і взуття. Для цього необхідно подати скаргу протягом 18 місяців з моменту пропажі.
 
Якщо авіакомпанія піклується про свою репутацію, вона заплатить компенсацію на суму до 5 тисяч доларів. В іншому випадку доведеться звертатися до суду. Позов може бути прийнятий протягом двох років з дня зникнення багажу. Пам'ятайте, що в правилах практично всіх авіаперевізників пасажирам рекомендується перевозити документи, гроші, ліки, ключі, крихкі речі, антикваріат і коштовності в ручній поклажі.
 
Оформити претензію
 
Претензії щодо втрати багажу приймаються, якщо багаж не знайдений після закінчення 21 дня розшуку. Претензія в авіакомпанію про відшкодування збитків у зв'язку з втратою багажу повинна бути оформлена письмово і може бути подана перевізнику протягом двох років після прибуття повітряного судна до місця призначення.
 
До претензії мають бути додані всі оригінали документів, які підтверджують права пасажира вимагати відшкодування (квиток або маршрут-квитанція, квитанція про оплату наднормового багажу, відривний талон багажної бірки, інші документи, що можуть прискорити розгляд претензії).
 
 
 
Надіслати письмову претензію за затримку багажу можна не пізніше 21 дня після дати доставки багажу.
 
Бути уважними наступного разу
 
По-перше, зменшите ймовірність того, щоб ваш чемодан випадково відправили в іншому напрямку при сортуванні в аеропортах. Для цього перед поїздкою приберіть будь-які етикетки, бирки, що залишилися з попередніх поїздок.
 
По-друге, ви можете полегшити пошук, якщо все-таки речі загубляться. Обов'язково запасіться роздруківкою електронного авіаквитка. Ніколи до отримання речей не викидайте багажну квитанцію.
 
По-третє, прикріпіть до валізи або сумки бирку з вашим ім'ям і контактним телефоном, електронною поштою. Не завадить також і якась яскрава деталь або незвичайний дизайн валізи. До речі, вам самим при цьому стане легше пізнати власну валізу серед інших на стрічці транспортера в аеропорту прибуття.