Аеропорт Дубая стає ще більшим

В аеропорту Дубая завершилося тестування нового конкорсу D. Він буде відкритий 24 лютого і обслуговуватиме рейси всіх авіакомпаній, крім базового перевізника Emirates, її партнера Qantas та бюджетної flydubai.
 
Нагадаємо, що зараз усі іноземні перевізники, крім Qantas, обслуговуються в конкорсі С, найпершому зі зведених у Дубаї. Публіці він відомий, серед іншого, як конкорс із пальмами. Після відкриття нового конкорсу D старий конкорс буде повністю відданий у розпорядження Emirates. Таким чином, Emirates отримає повний контроль над усіма трьома нині діючими конкорсами, включаючи нові В і А. Це дозволить збільшити частку рейсів Emirates, що обслуговуються через телетрапи замість автобусів.
 
Що стосується нового конкорсу D, то він, як і інші, розташований серед льотного поля і не має публічної зони - як така для рейсів іноземних компаній, як і раніше, буде використовуватися термінал 1. Щоб потрапити після реєстрації на рейс і контролю безпеки в конкорс ( або навпаки - вийти після прильоту в зону отримання багажу), потрібно скористатися автоматичним поїздом.
 
Таким чином, для пасажирів іноземних авіакомпаній, зокрема українських, зміниться не так багато. Реєстрація на рейс на вильоті (і одержання багажу на прильоті) відбуватиметься там же, де і раніше - у терміналі 1. Але якщо між терміналом і конкорсом С зараз доводиться пересуватися пішки під льотним полем, то до конкорсу D потрібно буде їхати дві хвилини на поїзд. Він буде служити для трансферу пасажирів між D та іншими конкорсами. Слід мати на увазі, що такий трансфер (фактично між рейсами Emirates та інших авіакомпаній) може вимагати багато часу, і іноді може включати поїздку ще і на другому поїзді до конкорсу А.
 
Сам новий конкорс влаштований інакше і зручніше, ніж три чинні. У ньому не буде величезних гейтів-накопичувачів, де можна провести півгодини в очікуванні посадки в літак, але вже без доступу до кафе і магазинів. Посадка оголошуватиметься лише тоді, коли можна вже йти телетрапом безпосередньо в літак (або їхати до нього автобусом). В результаті пасажири іноземних компаній витрачатимуть на процес посадки набагато менше часу, ніж пасажири Emirates.
 
Магазини, кафе та ресторани (серед них - перші на Близькому Сході закусочні популярних в англомовних країнах мереж Pret a Manger та Camden Food Company) будуть зосереджені в центральному просторі конкорсу D. Аеропорт стверджує, що навіть до найдальших виходів на посадку звідти буде не більше 10 хвилин ходьби. Загалом у конкорсі передбачено 21 вихід з телетрапами та 11 автобусних гейтів. У ньому також є дев'ять залів першого та бізнес-класів - чотири аеропортові та п'ять належать окремим авіакомпаніям або альянсам.
 

Реконструкція ведеться і в публічній зоні термінала 1, яка застаріла за 15 років експлуатації і сильно контрастувала з новими конкорсами. Серед іншого, у ній розширено зону реєстрації та збільшено кількість кабін паспортного контролю.