Австралія: Qantas - найбезпечніша авіакомпанія світу

Австралійський авіаперевізник Qantas Airways Ltd. за підсумками третього року поспіль визнаний найбезпечнішою авіакомпанією у світі за версією сайту AirlineRatings.com, що досліджує безпеку та якість роботи представників авіагалузі.
 
Інші авіакомпанії, що увійшли до топ-20 рейтингу, не розподіляються за місцями, а вказуються в алфавітному порядку.
 
До них входять американські Alaska Airlines, American Airlines, Hawaiian Airlines, United Airlines, японські All Nippon Airlines та Japan Airlines, британські British Airways та Virgin Atlantic, а також Air New Zealand (Нова Зеландія), Cathay Pacific Airways (Гонконг), Em (ОАЕ), Etihad Airways (ОАЕ), EVA Air (Китай), Finnair (Фінляндія), Lufthansa (Німеччина), Singapore Airlines (Сінгапур), KLM (Нідерланди), Scandinavian Airline System (SAS, Швеція), Swiss International Air Lines (Швейцарія), Virgin Australia (Австралія).
 
Крім того, сайт опублікував список із десяти безпекових лідерів серед низькобюджетних авіаперевізників. В алфавітному порядку ними стали Aer Lingus (Ірландія), Flybe (Великобританія), HK Express (Гонконг), JetBlue (США), Jetstar (Австралія), Thomas Cook (Великобританія), TUI Fly (Німеччина), Virgin America (США), Volaris (Мексика) та Westjet (Канада).
Загалом у дослідженні брали участь 407 авіакомпаній. З них 148 отримали найвищий безпековий рейтинг за версією сайту — "7 зірок".
 
Проте, як зазначається у повідомленні, майже 50 авіакомпаній отримали 3 зірки чи менше. При цьому 10 авіаперевізників мають лише по одній зірці — це представники Індонезії, Непалу та Суринам.
 
При складанні рейтингу враховувалися як використання заходів забезпечення безпеки та комфорту польотів, регулярне оновлення парку літаків та вік авіакомпаній, так і рівень аеропортів, у яких вони базуються. Було взято до уваги дані аудиту авіаційних органів та об'єднань, а також статистика смертності.
 
У той же час, на місце в рейтингу не впливають катастрофи внаслідок терактів (як у разі аварії російського літака над Сінаєм) або самогубства пілота (як при падінні лайнера Germanwings в Альпах), зазначає Deutsche Welle.
 
Кількість "зірок" може бути знижена, якщо, наприклад, компанія значиться у чорному списку Європейського Союзу.
 
"Один бал знімається також у разі, якщо авіакомпанія використовує лише літаки, збудовані в Росії", - цитує пояснення упорядників списку газета Die Welt.
 
У 2015 році авіакомпанії світу перевезли рекордну кількість пасажирів - 3,6 млрд людей на 34 млн рейсах. При цьому в 16 авіакатастрофах, що сталися минулого року, загинуло 560 осіб, що нижче за середній показник за останнє десятиліття (31 інцидент з 714 постраждалими).