Балеарські острови в Іспанії збільшать туристичний податок?

Влада Балеарських островів в Іспанії планує підвищити туристичний податок. Про це повідомляє видання Die Tagesschau. З 2018 року влада відомих іспанських курортів планує підвищити туристський збір. На даний момент його сума становить від 0,25 до 2 євро за добу з особи в залежності від категорії готелю. У майбутньому ставка податку становитиме від 1 до 4 євро. Цікаво, що платити туристичний збір також будуть зобов'язані і ті, хто прибув на круїзних лайнерах. Від сплати звільняються лише ті, хто планує провести на одному з чотирьох островів менше 12 годин. За твердженням місцевої влади, нова ставка податку дозволить поповнити до скарбниці майже 120 мільйонів євро на рік. Нагадаємо, до складу Балеар входять Майорка, Ібіца, Менорка та Форментере.
 
З 2018 року туристичний податок також запроваджується у Новій Зеландії. З іноземних туристів стягуватимуть по 25 новозеландських доларів. Влада обіцяє, що зібрані кошти підуть на фінансування місцевої природоохоронної інфраструктури.
 
В Ісландії також у планах запровадження нового збору з туристів. Тільки у гостей просять не гроші, а посадити дерево. Такий підхід нібито зведе до мінімуму наслідки масового туризму. Тим, хто відмовиться копатися у землі, доведеться заплатити спеціалістам, щоб вони зробили це від імені туриста.