Число китайських туристів у світі до 2036 року досягне 1,4 млрд.

Число китайських туристів у всьому світі зростатиме протягом найближчих п'яти років, незважаючи на уповільнення темпів розвитку економіки, повідомляє видання CBN з посиланням на дослідження брокерської групи CLSA.
 
За останні 10 років кількість туристичних поїздок китайців зросла майже вчетверо: з 35 млн. у 2005 році до 125 млн. у 2015 році. Перешкодити зростанню не змогли зростання курсу долара щодо юаня та зниження темпів розвитку економіки КНР.
 
За прогнозами, до 2020 року мандруватимуть вже 200 млн. китайців. До 2036 року КНР стане найбільшим ринком авіаподорожей, до цього часу кількість китайських туристів досягне 1,4 млрд. доларів.
 
Внутрішній туризм у Китаї за п'ять років зросте на 9%, виїзний – на 15%. Причому шопінгу китайські туристи віддавали перевагу пізнавальні програми. Найбільш популярними у громадян КНР у найближчі три роки будуть Японія, Корея та Таїланд. При цьому кількість поїздок до США, Австралії та Європи знизиться через дорожнечу напрямків. Видання зазначає, що китайці можуть скоротити кількість поїздок за кордон, якщо юань продовжить слабшати.
 
Зростання виїзного туризму у Китаї впливатиме на найбільші світові компанії. Зокрема, на виробників літаків. Так, концерн Boing найближчими п'ятьма роками поставить у КНР близько 40% своїх літаків, насамперед, вузькофюзеляжних, які зазвичай використовуються бюджетними авіакомпаніями. Крім того, активно розвиватимуться сервіси онлайн-бронювання.