Хорватія: Карета 18 століття стане туристичним транспортом Загреба

Весною екскурсії в хорватській столиці почнуть проводити на королівській кареті. Туристи зможуть покататися на ній за маршрутом Загребський кафедральний собор - ринок "Долац" (Dolac) - площа Бана Йосипа Єлачича - Кривавий міст (Krvavi Most) - площа Святого Марка (Trg svetog Marka) - площа Катарини Зринської (Trg Katarine Zrinske). Протяжність маршруту – 6 км.
 
Карета була побудована у середині XVIII століття. Вона використовувалася як для приватних, так і для комерційних поїздок за маршрутом Відень - Загреб. У XIX столітті на кареті подорожував австрійський імператор Франц Йосип (1848 – 1916 рр.), який був також королем Угорщини, Богемії, Хорватії та Славонії. Екіпаж експлуатував і бан Хорватії Йосип Єлачич.
 
Чотири роки тому віз придбав колекціонер із Загреба Мільєнко Мілінович. Він повністю відреставрував карету та вбудував у неї електродвигун. Екіпаж оснащений системою GPS та комп'ютерною програмою, яка надає інформацію про пам'ятки Загреба чотирма мовами. У реставрацію карети Мілінович вклав 100 тисяч євро.