Як зберегти спілкування з близькими людьми під час поїздки за кордон

Как сохранить общение с близкими людьми во время поездки за границуВиїжджаєте за кордон працювати чи відпочивати? А чи ви вже спланували? Наприклад, чи подумали про те, як саме спілкуватиметеся з рідними та друзями, що залишилися в Україні, і до яких витрат це призведе? Наша стаття допоможе вам вибрати найбільш вигідний і зручний спосіб залишатися на зв'язку з близькими під час закордонної поїздки.
Місцева SIM-карта
Придбати в ході поїздки за кордон SIM-карту оператора тієї країни, в якій ви перебуватимете, вигідно лише в тому випадку, якщо ви подорожуєте великою компанією або їдете всією сім'єю всерйоз і надовго. У такому разі ви зможете мінімізувати витрати на спілкування.
 
Наприклад, тарифний пакет Ballena від оператора Orange (Іспанія) коштуватиме близько 15 євро. Якщо ви плануєте тривалу подорож (більше місяця), потрібно буде поповнити рахунок ще на €8,95.
Відповідно до умов тарифу, ви отримаєте:
  • 1 ГБ мобільного інтернету;
  • безкоштовні дзвінки всередині мережі Ballena (стягується плата за з'єднання у розмірі €0,18);
  • SMS за €0,12 за штуку.
У деяких країнах стартові пакети коштують досить дорого (до $40). У більшості випадків їх вартість приблизно в 2-3 рази нижча, зустрічаються ще нижчі ціни. Наприклад, у Камбоджі SIM-карта місцевого мобільного оператора коштуватиме лише $5. При цьому ціна самої карти становить $1, $2 ви платите за 1 ГБ 3G, $2, що залишилися, можна буде використовувати для здійснення дзвінків. Зазначимо, що іноді закордонні SIM-картки не працюють в українських смартфонах. Якщо така проблема станеться, вам доведеться додатково витратитися на новий телефон. Як уже зазначалося вище, місцева SIM-картка стане вигідним варіантом для спілкування в межах однієї країни, а вихідні в Україні будуть при її використанні тарифікуватися як міжнародні. Тому для вихідних дзвінків на Батьківщину краще звернути увагу на роумінг-пропозиції.
 
Роумінг від «Київстар»
Кожен із трьох провідних операторів України пропонує своїм клієнтам послуги роумінгу. Найбільшої уваги, на нашу думку, заслуговує на пропозицію компанії «Київстар», як найбільш вигідну. Розглянемо його докладно. Дуже зручно, що вигідний роумінг від «Київстар» не потребує підключення чи налаштування. Встановлені оператором тарифи на дзвінки з-за кордону ви можете активувати одразу, коли залишите межі України. Згідно з умовами послуги, всі країни світу поділені на чотири зони.
  • До першої віднесено понад 50 топових для українців туристичних напрямків: Єгипет, Туреччина, США, Канада, країни Прибалтики, Скандинавії та СНД, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, Великобританія, Греція та інші держави Азії та Європи. Вихідні дзвінки з цих держав на українські номери вам обходитимуться лише у 2 грн/хв.
  • У другій зоні варто виділити Мексику, Індію, Китай, Австралію, Алжир, ПАР, Туніс та Швейцарію. Перебуваючи на території будь-якої з цих держав (плюс ще більш ніж 30 інших), ви зможете спілкуватися з рідними лише за 4 грн/хв.
  • Третя група – не настільки привабливі у туристичному плані країни (наприклад, Гвінея, Йорданія, Кенія). Для них діють стандартні тарифи на роумінг: 50 грн./хв.
  • Четверта група – найменш відвідувані країни, такі як Сирія, Судан, Ефіопія, Фіджі та ін. Вихідні дзвінки з цих держав в Україну коштуватимуть абоненту 150 грн/хв. Зверніть увагу, що дзвінки з країн першої та другої зони не сплачуються щохвилини. При першому за поточну добу дзвінка в Україну вам автоматично нараховується пакет, що включає 15 бонусних хвилин, які можна витратити до кінця дня. Коштує він 30 грн. для країн першої зони або 60 грн. – для другої. За будь-якого розкладу середня вартість хвилини розмови при використанні роумінгу від «Київстар» буде значно нижчою за тарифи місцевих мобільних операторів. За аналогічним принципом ви також можете отримувати пакети SMS та мобільного інтернету (нараховуються при надсиланні першого повідомлення та ініціації першої інтернет-сесії за день відповідно). Вартість SMS-пакета, що включає 25 повідомлень, для країн першої та другої зон ідентична та становить 25 грн. 100 МБ інтернету в державах першої групи коштуватимуть абонентам «Київстар» 35 грн (35 коп./МБ), другий – 60 грн (60 коп./МБ). Чому оператор надає на дзвінки саме 15 хвилин? Досвід показує, що в більшості випадків такої кількості достатньо для щоденного дзвінків кільком близьким людям. Втім, не варто впадати у відчай, якщо ви спілкуєтеся більше: після вичерпання перших 15 хвилин вам за тією ж ціною буде автоматично нарахований другий пакет і т.д.
Будьте уважні Бувають випадки, коли туристи, які не зробили і не прийняли за всю закордонну поїздку жодного дзвінка, повертаються з нульовим або негативним балансом. Щоб не повторювати їх помилок, рекомендуємо відключати на своєму телефоні такі функції, як GPS та мобільна передача даних, коли ви ними не користуєтесь. Інакше програми можуть навіть у фоновому (неактивному) режимі завантажувати та передавати величезну кількість даних (наприклад, завантажуючи оновлення). Трафік, що витрачається ними, призведе до незапланованих витрат. Бажаємо вдалих поїздок та помірних витрат!