Кому доведеться носити маски у Туреччині?

 
 У зв'язку з великою кількістю нових випадків захворювання COVID-19 влада Туреччини посилила заходи безпеки у всіх регіонах країни. Носіння маски тепер обов'язкове у всіх громадських місцях — на вулицях, пляжах, парках, садах, ринках, у місцях для пікніків, у громадському транспорті. Вводяться також обмеження у роботі ресторанів, кафе, готелів та інших місць: після 24.00 там заборонено будь-який музичний супровід. Про це йдеться у циркулярі про посилення заходів безпеки, розміщеному на сайті Міністерства внутрішніх справ Туреччини. Також повідомляється про те, що порушників маскового режиму штрафуватимуть: покарання становитиме 900 турецьких лір (близько 135 доларів).
 
 
Ключове значення надалі матиме питання, наскільки всі ці заходи можна застосувати до відпочиваючих. Поки що передумов у тому, що туристам забезпечений дискомфорт як постійного носіння масок, немає. Начальник управління просування продукту TEZ TOUR Ukraine Павло Ганзевич розповів, що у курортних зонах на території готелів масковий режим не є жорстким. На сьогоднішній день відпочиваючі знаходяться на пляжах без масок, і ніхто не вимагає їх негайно вдягнути. «У масках повинен бути лише персонал готелю. Швидше за все, в готелях не вимагатимуть обов'язкового носіння масок. А ось на громадських пляжах і за межами готелів поліція стежитиме за виконанням карантинних вимог. Власне, у розпорядженні про посилення масочного режиму йдеться лише про громадські місця, готелі там не згадуються», — пояснює він. А директор «Агентства подорожей #затрикопійки» Ганна Шевчук вважає, що найкращим індикатором змін на курортах стануть відгуки та враження туристів, які незабаром обов'язково підуть. Але поки що все говорить про те, що посилення заходів безпеки не вплине на комфорт туристів. "Туроператори діляться інформацією про те, що на території готелів обов'язковий масочний режим не поширюється", - уточнює Ганна Шевчук.
 
Зрозуміло, за межами готелів туристам доведеться слідувати правилам, що змінилися. Це стосуватиметься візитів до всіх перерахованих громадських місць, включаючи міські пляжі. У туркомпаніях нагадують, що туристична поліція зазвичай для початку робить усне попередження. Штрафи виписуватимуться злісним порушникам. Сперечатися з правоохоронцями настійно не рекомендується.