Мексика: Національний парк Тулум почав брати плату за фотозйомку

Національний парк Тулум у Мексиці, розташований неподалік відомого світового курорту Канкун, ввів плату за фотографування на території, повідомляє The Daily Mail.
 
Відвідувачам руїн доколумбового міста цивілізації майя в Тулумі доведеться заплатити за зйомки біля 45 песо (приблизно $2,5), ще 60 песо ($3,3) необхідно заплатити за вхідний квиток.
 
Представник місцевих гідів Хуліо Вільягомес Вільялобос заявив, що новий захід стосується використання стільникових телефонів, планшетів, камер GoPro та фотоапаратів, а також аматорського відео. Він заявив, що плата за селфі викликала невдоволення серед туристів, особливо мексиканських.
 
Тулум – доколумбове місто цивілізації майя, яке служило портом для міста Коба. Його розквіт припав на XIII-XV століття. Тулум залишався заселеним ще приблизно 70 років після завоювання іспанськими конкістадорами, а потім остаточно покинуто. Національний парк розташований біля одного з найкрасивіших пляжів Мексики, що додало руїн стародавнього міста особливий колорит. Іспанський конкістадор Хуан Діве вперше згадав Тулум у своєму дорожньому щоденнику в 1518 році і порівнював його за величиною та красою з Севільєю.
 
Щорічно до Тулума приїжджають понад 2 млн людей. У найжвавіші періоди пам'ятник відвідують близько 2 тис. туристів на день.