Нова Зеландія: За національні парки заплатять іноземці

Природоохоронний департамент Нової Зеландії вирішив, що іноземні туристи мають платити за перебування у національних парках країни.
 
Як пише eturbonews, чиновниками від природи рухає занепокоєння про збереження земель, що захищаються від набігу туристів, і природоохоронна влада почала вивчати «механізм оплати», щоб запровадити плату за користування національними парками країни.
 
Минулого року туризм став лідируючою галуззю, у справі заробляння іноземної валюти, принісши країні 13,5 млрд доларів, які принесли Новій Зеландії 3,1 млн туристів, але туристичний сектор передбачає, що у найближчі п'ять років кількість туристів, що відвідують країну, збільшиться на 1 млн.
 
Уоррен Паркер — голова природоохоронного Департаменту, заявив, що потік туристів, що збільшується, змушує владу витрачати більше грошей на інфраструктуру, вивезення сміття, прибирання тощо. Такі витрати не під силу національним паркам, тому був би непогано, якби ці роботи оплачували самі туристи, за якими й доводиться прибирати. Наприклад, у кемпінгах Great Walks і Milford туристи залишають 40 тонн сміття, вивезення яких коштує владі в 100 000 доларів.