Новий аеропорт Стамбула отримав 5-зірковий рейтинг від Skytrax

   Через обмеження на подорожі зараз новий аеропорт Стамбула – чи не єдина можливість для багатьох українців потрапити до інших куточків світу, наприклад, до США. Нещодавно він опинився у когорті п’ятизіркових аеропортів світу, а також отримав найвищий рейтинг безпеки Covid-19.
 
   Одна з найбільш авторитетних компаній Skytrax, яка займається дослідженнями в сфері послуг на авіаційному ринку, присудила новому аеропорту в Стамбулі п’ятизірковий рейтинг. Про це вказується у повідомленні Skytrax.
 
Відкритий лише два роки тому, аеропорт з самого початку викликав масу позитивних емоцій. Тепер вони підтверджуються відповідною нагородою.
 
Рейтинги і оцінки Skytrax часто називають повітряними Оскарами. Більшість авіакомпаній і аеропортів мріють отримати бажані 5 зірок, щоб потрапити до списку лідерів. Тим більше, що Skytrax, на відміну від багатьох інших рейтингів, покладається не лише на думки експертів і журі, а в першу чергу на оцінки простих людей – пасажирів, які користуються авіаційними послугами.
 
 
На даний час в світі лише 7 аеропортів отримали найвищу нагороду Skytrax, тобто 5 зірок. Це аеропорти Дохи, Гонконга, Мюнхена, Сеула, Шанхаю, Сінгапура та Токіо Ханеда. Тепер до цього списку приєднався восьмий, новий мега-аеропорт в Стамбулі.
 
– Це шанс один на мільйон, що аеропорт, який введений в експлуатацію лише два роки тому, отримає рейтинг 5 зірок від Skytrax, – каже генеральний директор нового аеропорту Стамбула Кадрі Самсунлу. – …Ми перетворили мрію в реальність.
 
Насправді, не дивно, що саме цей аеропорт отримав визнання пасажирів та експертів. Новий суперсучасний аеропорт – це фактично авіаційне місто зі 114 гейтами. Незважаючи на затримки і невеликі проблеми з відкриттям в запланований термін, воно вражає практично всіх пасажирів.
 
 
Крім того, Skytrax присудив новому аеропорту Стамбула п’ятизірковий рейтинг безпеки Covid-19. Таким чином він став третім аеропортом в світі після італійського Ф’юмічіно і катарського Хамада, які також отримали такі нагороди раніше. Цей рейтинг засвідчує, що ці аеропорти докладають величезних зусиль для захисту здоров’я у важкий час пандемії Covid-19.
 
В новому аеропорті Стамбула реалізований комплекс заходів щодо попередження ризиків розповсюдження нового захворювання. Він включає в себе встановлення інструкцій для пасажирів, засобів дезінфекції рук, пунктів утилізації засобів індивідуального захисту, а також запровадження заходів соціальної дистанції. Крім того, тут працює спеціальна група з біобезпеки для забезпечення дотримання цих протоколів.
 
Також в цьому аеропорті для пасажирів і персоналу діють суворі правила входу до терміналу, які контролюються службами безпеки. Крім того, були посилені протоколи дезінфекції. Наприклад, всі точки контактів персоналу аеропорту з пасажирами дезінфікуються не рідше, ніж кожні 4 години.