П'ять нових світових об'єктів взято під охорону

У 2015 році до списку місць, що охороняються ЮНЕСКО, було внесено нові історично цінні локації. Тепер поряд з пірамідами Гізи та Сіднейським оперним театром для майбутніх поколінь буде збережено п'ять нових культурних цінностей.
 
До списку увійшли 5 історично важливих місць. Турецький Ефес, який був ключовим портовим містом за часів Римської Імперії. Це місце відіграло значну роль у зародженні християнства. Ефес може похвалитися яскравими прикладами релігійної архітектури періоду Сельджука.
 
Також до списку увійшли: наскальний живопис у провінції Хаїл, Саудівська Аравія. Стіни цих скель розписані численними зображеннями людських та тварин постатей, що охоплюють 10 тисяч років історії.
 
ЮНЕСКО внесла до списку Ботанічний Сад у Сінгапурі, який займає 74 гектари площі і включає унікальний національний парк орхідей. Сьогодні ботанічний сад працює як науковий заклад світового класу.
 
Внесено до списку одне з найдавніших міст світу Сузи (Іран) і центр тих культурних традицій, більшість з яких вже зникли. Місто було зимовою резиденцією великих перських царів.
 
До списку потрапив міст Форт-Брідж (Великобританія та Північна Ірландія), зведений у 1890 році. Цей червоний міст є одним із найдовших (2529 м) багатопрогонових консольних мостів у світі. Дизайн, конструкція та передові інженерні методи будівництва роблять цю архітектурну споруду справді унікальною та цінною.