Релігійний туризм приносить Іспанії 13 млрд. доларів

За даними експертів, відвідування туристами в Іспанії місць, пов'язаних з віросповіданням, стає дедалі популярнішим. У 2015 р. релігійний туризм приніс країні майже € 13 млрд.
Примітно, що з 300 млн людей, які щороку вирушають до релігійних турів в Іспанії, половина вирушає до християнських святинь.
 
За підрахунками фахівців, релігійний туризм став вже цілком значним сегментом галузі: понад 10 % усіх туристичних поїздок, що здійснюються в країні, – це поїздки по святих для віруючих місць. Наприклад, цифри показують, що минулого року близько 17 млн ​​людей подорожували країною саме з метою паломництва.
 
Всього в Іспанії понад 12 тис. каплиць та святилищ, третина яких присвячені Богоматері. Найбільшою популярністю користуються собори у Бургосі. Сантьяго-де-Компостела, Севільї та Толедо.
 
Мільйони іноземних туристів щорічно відвідують релігійні свята та здійснюють паломницькі поїздки місцями святого Якова (Сантьяго-де-Компостела) та Ромерія дель Росіо в Андалусії.
 
Цікавлять туристів та культові об'єкти Іспанії, внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – монастирі Поблет (Каталонія), Монтсеррат (Каталонія), Ескоріал (Мадрид), Сан-Мільян-де-Юсо та Сан-Мільян-де-Сусо (Ла-Ріоха) ) та королівський монастир Санта-Марія-де-Гуадалупе (Естремадура).