Унікальні відкриття у Антарктиді!

Антарктида вкотре радує нас дивовижними відкриттями! Вчені опублікували в журналі Geology супутникові знімки та дані дистанційного зондування поверхні Антарктиди, на яких видно, що її криги можуть приховувати під собою найбільший каньйон Землі. Цей каньйон, за попередніми даними, завдовжки 1000 кілометрів і глибиною тисячу метрів.
 
Там було виявлено довге і вузьке підлідне озеро. Озеро має досить значні розміри – його довжина перевищує 140 кілометрів, а ширина – 20 кілометрів. За своєю площею – 1250 квадратних кілометрів – дана антарктична водойма здатна повністю покрити Гонконг або будь-яке інше велике місто. Глибина озера, за попередніми оцінками вчених, становить близько 500 метрів.
 
Виявлений каньйон, якщо його існування підтвердиться, позбавить Великий Каньйон у США та долину річки Брахмапутра, яка вважається каньйоном, статусу самих каньйонів на Землі. Його довжина, за підрахунками авторів статті, перевищує тисячу кілометрів, а глибина становить близько кілометра у найглибших ділянках.
 
Наразі геологи та їхні колеги з експедицій, що працюють в Антарктиці, проводять повторну сесію спостережень уже на місці. Якщо дані підтвердяться, то вчені офіційно оголосять про відкриття каньйону та озера на симпозіумі ICECAP2 цього року.