У Берліні запустили екскурсії українською

На всіх 30 екскурсійних автобусах "Berlin City Circle" з понеділка, 6 листопада, можна дізнатися про визначні пам'ятки німецької столиці українською мовою.
 
На першому такому автобусі, на який посол України у Німеччині Андрій Мельник та керівник туристичного підприємства Міхаель Грефе урочисто наклеїли український прапорець.
 
"Зараз у нас є гіди 21 іноземною мовою, і ми горді, що тепер такою є і українською. Ми сподіваємося, що це привабить нових туристів", - заявив Грефе.
 
Статистика подорожей жовтими туристичними автобусами гостями з різних країн не ведеться, але, за оцінками керівника компанії, українські пасажири становлять близько 3-5 відсотків від загальної кількості. Тепер їх буде більше, сподівається Греф. Його автобуси виходять на маршрути найцікавішими місцями столиця кожні 10 хвилин з 10 до 18 години. На рік ними користується понад 100 тисяч гостей.
 
Крім гідів більш ніж 20 мовами, які, слід зазначити, різняться з орієнтуванням на те, що більше цікавить туристів з різних країн, є ще германо- та аногломовні гіди спеціально для дітей.
 
Робота над тим, щоб україномовний гід з'явився у найбільшій у Берліні автобусній туристичній компанії, велася не один місяць, розповів Мельник. І ось тепер українці можуть пізнавати столицю ФРН за допомогою відомих на Батьківщині голосів – провідних Radio ROKS Соні Сотник та Сергія Зеніна. Реалізувати проект допомогла українська волонтерська ініціатива GuideUA.
 
Гід цікавий та пізнавальний, посольство планує його доповнювати у майбутньому.
 
"Ми не будемо зупинятись на цьому і наступного року плануємо зробити аудигіди у головних музеях Берліна. Можливо, і в приміщенні Бундестагу, який щороку відвідують понад 3 млн туристів", - розповів посол.
 
Слід зазначити, що україномовний гід з'явився у Рік української мови у ФРН.
 
Німеччину відвідує все більше українців, особливо після набуття чинності режимом безвізових поїздок. Так, за перше півріччя кількість громадян України, які відвідали ФРН з мінімумом одного ночівлею, зросла на 26% до 14 тис. осіб.