У Ризі встановили телескоп для подорожі у часі

      У столиці Латвії – у самому серці Старого міста – з'явився VR-телескоп Time Jump, який дозволяє зазирнути у минулі століття та подивитися, якою була Рига 100 років тому. Цей телескоп є поєднанням сучасних технологій кіно та віртуальної реальності, що уможливлює подорож у часі, – повідомляє Turist.delfi.ee. Аналогічний телескоп також розташований у Парижі, але його технологічні характеристики застаріли як порівняти з ризькою машиною часу – вперше стрибок у часі створено так якісно та реалістично.

 
     Технології віртуальної реальності постійно розвиваються, тому щоб зняти види з минулого, було використано кращу техніку з доступних – ширококутна камера 8К. Щоб все виглядало природніше, комп'ютерна графіка використовувалася мінімально, і в основному все знято «реально», наприклад, у день зйомок у Старій Ризі були встановлені 50-метрові рейки, якими їздив ретро-трамвай.
 
     Телескоп віртуальної реальності розташований на перехресті вулиць Смілшу та Єкаба, біля Ризької біржі, і за 1 євро кожен охочий може побачити історію на власні очі. Просканувавши QR-код, власники смартфонів матимуть змогу подорожувати у часі на екрані пристрою.