У Сербії збудують парк у печерах

З 1 травня в Ресавській печері, одній із найбільших і найкрасивіших печер Сербії, відкриється пригодницький парк. Його матимуть можливість відвідувати як дорослі, так і діти. Туристам запропонують пройти різні перешкоди, у тому числі за допомогою альпіністської мотузки.
 
Новий атракціон має залучити додаткову кількість відвідувачів. Минулого року у печері побували 43 тис. людей, заявила Міліца Петрович, керівник організації, яка обслуговує національну пам'ятку. Це значно більше, ніж останні три роки, коли з природним об'єктом знайомилися по 30 тис. відвідувачів.
 
Ресавська печера знаходиться на сході Сербії поблизу міста Деспотовац. Протяжність підземного об'єкта становить 2830 м, для туристів відкрито близько 800 м. Найнижча точка печери, яка доступна для відвідування, розташована на рівні 405 м над рівнем моря.
 
Ресавська печера оголошена пам'ятником природи, що охороняється. До нього належить і прилегла територія площею близько 11 га. Тут для туристів організовані пункти відпочинку, які розташовані поблизу джерела Велико-Врело та водоспаду Бук, у містечку Лисине.