Йокюльсаурлоун

Йокюльсаурлоун - найбільша льодовикова лагуна в Ісландії, розташована в південно-східній Ісландії, відгалужуючись від Ватнайекюдля, між Національним парком Скафтафетль і Хёфнем. Він розвинувся в лагуну після того, як льодовик почав відступати від берега Атлантичного океану. Озеро виросло в розмірах, коли льодовики почали танути активніше. Зараз лагуна знаходиться в 1.5 кілометрах (0.93 милях) від океанського берега і займає площу близько 18 км (6.9 кв. Миль). Це друге за глибиною озеро Ісландії і досягає до 200 метрів (660 футів) в глибину. Розмір озера збільшився в чотири рази з 1970-го року.
 
 Озеро можна побачити з Ісландської окружної дороги. Воно являє собою мальовничу картину, названу «примарною процесією світяться айсбергів по Йокюльсаурлоуну». Сорокахвилинна прогулянка по озеру на човні залишає незабутні враження.
 
На озері знімалися деякі сцени фільмів «Вид на вбивство» (1985), «Помри, але не зараз» (2002) і «Бетмен: Початок» (2005)
 
ГЕОГРАФІЯ
З берега Йокюльсаурлоуна відкривається приголомшливий вид на крижану шапку, яка представляє собою великий купол з льоду, що піднімається на висоту в 910 метрів. Лагуна почала розвиватися приблизно 60 років тому, коли вся поверхня була в 250-ти метрах від Атлантичного Океану і 3.2 кілометрах від льодовика. Край льодовика знаходився безпосередньо в Океані і від нього іноді відколювались айсберги. Однак, він почав швидко йти на сушу і з кожним роком залишав глибокі ущелини там, де він відступав. Ущелини почали заповнюватися талою водою. Лагуна - найнижча точка Ісландії, що знаходиться в 200 метрах нижче рівня моря. Влітку айсберги тануть і стікають в море. Взимку лагуна замерзає і сковує айсбергами. Крижана вода і грунт створюють унікальний екологічний феномен. Повідомляється, що за останні 15 років Йокюльсаурлоун виріс в два рази. Величезні брили льоду, що відкололися від льодовика, досягають розміром до 30 метрів у висоту, саме через них лагуна блокується айсбергами.
Судячи з того, з якою швидкістю льодовик відступає, а лагуна формується, можна стверджувати, що в найближчому майбутньому тут утворюється Фьyoрд
 
ФАУНА
Озеро наповнене морською рибою, яка потрапляє туди з припливом. Тюлені у великій кількості збираються біля лагуни взимку, щоб ловити рибу. Велика кількість морських птахів, в основному полярні крячки, які гніздяться неподалік так само ловлять Оселедець, форель і лососів і іншу рибу, а так само криль.