Акаба

Акаба - найпівденніше місто та найбільший курорт Йорданії на Червоному морі. Акаба тиха і некваплива, така атмосфера розміреності та спокою підійде шанувальникам сімейного відпочинку.
Води Акабської затоки користуються популярністю у любителів дайвінгу, підводної фотографії, віндсерфінгу, риболовлі.
Акаба гарна як стартовий пункт для знайомства з різними визначними пам'ятками півдня Йорданії, у тому числі для подорожі до пустелі Ваді Рам.
Міжнародний аеропорт знаходиться за 20 хвилин їзди від центру міста.
 

Акаба - вільна економічна зона, тому при в'їзді/виїзді до міста необхідно пройти митний огляд. Це правило діє також при внутрішніх поїздках країною.
 
КЛІМАТ
Погода в Акабі близька до ідеальної в будь-який сезон, крім літнього, коли аж надто спекотно. Гори, що її оточують, створюють особливий мікроклімат, завдяки якому навіть взимку вода в морі не буває нижче +21 °С.
Середня температура повітря:
квітень +31 °C
травень +35 °C
червень +38 °C
липень +39 °C
серпень +39 °C
вересень +36 °C
жовтень +28 °C
листопад +26 °C
грудень +25 °C
січень +24 °C
лютий +25 °C
березень +27 °C
 
ГОТЕЛІ
Готелі в Акабі в основному рівня 4-5 *, також є 3 *. За них діють оздоровчі центри світового рівня.
Висококласні готелі розташовані у північній частині курорту. Щоб почуватися комфортно, бажано зупинити вибір на готелі з власним пляжем (Movenpick, InterСontinental, Radisson Blu, Kempinski).
 
ПЛЯЖІ
Йорданське узбережжя Червоного моря простяглося всього на 25 км - від ізраїльського до саудівського кордону. У північній частині Акаби гарні піщані пляжі, у міру руху на південь — кам'янисті, з кораловими рифами на невеликій відстані від берега.
Більшість упорядкованих пляжів Акаби належать кільком готелям на березі. Інші пляжі — громадські, деякі — платні. Поруч із містом знаходяться чисті пляжі, на яких можна спокійно відпочивати лише у будні, тоді як у п'ятницю-суботу туди з'їжджаються місцеві жителі.
 

Для комфортного входу в море на деяких пляжах рекомендуються гумові капці.
 
 
ЕКСКУРСІЇ 
Екскурсії до фортеці Мамлюка, до Музею шарифу Хусейн бен Алі, прадіда екс-короля Йорданії Хусейна. Популярністю користуються прогулянки пішки або сафарі на джипі, верблюді пустелею Ваді Рам, що в 50 км від Акаби, польоти на повітряній кулі. В Акабі є Морський науковий центр, де у величезному басейні представлені екзотичні жителі Червоного моря.
 
РОЗВАГИ
Акаба славиться своїми чудовими можливостями для дайвінгу - тут розташовано близько 30 дайв-сайтів, майже всі вони знаходяться на території великого морського парку. Найпопулярніше місце – уламки ліванського вантажного судна Cedar Pride. Через невелику глибину і відсутність сильних течій подивитися його можуть навіть дайвери-початківці. Професіонали не преминуть відвідати місце аварії баржі С486В Taiyong. Aquarium Coral Gar-den - чудове місце для підводних фотографій, там же можна порибалити прямо на рифі. У районі коралової стіни Power Station можна побачити акул, губанів та мурен. В Акабі працює безліч дайвінг-клубів. Нічні занурення найкраще здійснювати в районі Райдужного рифу, де багато лобстерів та морських зірок. «Японські сади» уподобали любителі сноркелінгу.
Також тут популярні віндсерфінг, катання на водних лижах, риболовля.
Пропонуються екскурсії на підводному човні, на катері зі скляним дном.
Вечірні розваги в Акабі представлені численними ресторанами, барами, нічними клубами для чоловіків (їх можуть відвідувати пари, але жінки самостійно — ні).
Акаба як вільна економічна зона – привабливе місце для шопінгу: товари тут не оподатковуються.