Акюрейри

Акюрейри - ісландське місто, розташоване в північній частині країни. Він є другим за величиною містом країни, а тому його часто називають «північною столицею». Перші поселення в районі Акюрейрі з'явилися ще в 9-му столітті нашої ери.
 
Статус міста Акюрейрі було присвоєно в 1786 році за наказом короля Данії. Місто розташоване в західній частині мальовничого фьорда Ейяфьордур і з усіх боків оточений горами. Найвища з гір в околицях Акюрейри - силура, її висота становить 1213 метрів. Беручи свій початок з льодовиків півострова Tröllaskagi, через все місто Акюрейрі протікає річка Глерау, впадаючи потім в Норвезьке море. Через гірського оточення і близьке розташування до фіорду в місті спостерігаються різкі перепади температури.
Недалеко від Акюрейри розташований дивовижний за красою водоспад Годафосс, куди згідно з давньою легендою скидали «поганих» ідолів при хрещенні жителів Ісландії. Одна з історичних пам'яток Акюрейри - лютеранська церква, розташована на пагорбі в центрі міста. Центральний вітраж, що знаходиться в ній, раніше знаходився в Кафедральному Соборі Ковентрі.
Ще однією визначною пам'яткою Акюрейри вважається незамерзаюче озеро Миватн - одне з найкрасивіших і мальовничих місць острова. Тут можна здійснити сходження на кратери вулканів Граубок і Хверфелль, звідки відкривається мальовничий вид, відвідати крижані печери Кверкфьелль і Немаскаро, а також познайомитися зі своєрідною природою острова, яка, незважаючи на свою на перший погляд убогість, являє собою один з найдавніших і не займаних людиною природних комплексів.