Анатананаріву

Анатананаріву було засновано 1625 року. Місцеві жителі називають місто скорочено Тана. В Антананаріву повсюдно присутній французький дух, тут зустрічаються особняки, виконані в колоніальному стилі та вузькі вулички, як у європейських містах. Місто побудоване на трьох рівнях.
 
ПАМ'ЯТКИ
Основна пам'ятка Антананаріву розташована у Верхньому місті і одразу впадає у вічі. Це монументальний ансамбль палаців Рува Амбухіманга. В ансамбль входять "подвійний палац" Мандзакаміадана 17 століття, побудовані в пізнішому часі палаци Махіцилафандзака, Транавалуна та Манампісоа та усипальниці мадагаскарських монархів. У 19 столітті тут була резиденція династії Мерина. Зараз про королівську сім'ю можна дізнатися в Історичному музеї, який відкрито у Руві Амбухімангу. Центром Нижнього міста є вулиця Незалежності із торговим кварталом Аналакелі. Найбільш популярним місцем у цьому районі є ринок Зума - один із найбільших у світі ринків просто неба. Також варто відвідати ринок ремісничих виробів у кварталі Андрувуханги.
З архітектурних пам'яток можна виділити Президентський палац, Палац прем'єр-міністра, будівлі Національної бібліотеки та Муніципальний театр Ізутрі. В Антананаріву є ботанічесько-зоологічний парк Цимбазаза. Тут мешкають кілька видів лемурів, включаючи "ай-ай", чаплі, крокодили, алдабранські та малагасійські черепахи та інші рідкісні види тварин та птахів. У парку відкрито Малагасійський Академічний Музей, де виставлені скелети та скам'янілі яйця стародавнього птаха аепіорніс (висота його досягала 3 м), скелети гігантських лемурів, білого носорога та дюгоня та предмети побуту малагасійців.