ТуреччинаТуреччина

Анталья

Анталья – найбільший та найпопулярніший курорт на півдні Туреччини. Тепле море, нескінченні пляжі, відокремлені бухти, історичні та архітектурні пам'ятники, розвинена інфраструктура — все це є в Анталії. Найкращий час для відпочинку на курорті – весна чи осінь, купатися тут можна з березня до кінця листопада.
 

Анталья — веселий, строкатий курорт, у якому знайдуть собі щось люди з різними інтересами та бюджетом на відпочинок.
 
 
ГОТЕЛІ
Готелі розташовані в основному на околиці Анталії, тому що в центрі пляжів майже немає (не рахуючи маленького Мермерлі). Зазвичай готелі є сучасними корпусами, оточеними невеликими зеленими парками.
 
 
ПЛЯЖІ
Багато готелів, як і скрізь у Туреччині, мають дерев'яні або бетонні пляжі-платформи. Основні пляжі знаходяться на околицях міста. Це гальковий пляж Коньялти на заході та чудовий 12-кілометровий піщаний пляж Лара на сході. У курортній зоні Аксу, що за 28 км від Анталії, піщані пляжі, а вхід у море — з дрібної гладкої гальки.
 

Анталья розташована на високому плато, що круто спускається до моря, тому до всіх пляжів, що знаходяться найближче до міста, потрібно добиратися ліфтом.
 
 
ШОПІНГ
Похід по магазинах – невід'ємна складова відпочинку в Анталії. Цілі вулиці забудовані не лавками, а магазинами та величезними торговими центрами, багато з яких мають свою спеціалізацію: шкіра, текстиль, ювелірні вироби тощо.
 
У новому порту Анталії знаходиться зона вільної торгівлі, де туристи можуть робити покупки без мит та податків. Центр відкритий тільки для іноземців, тож при собі потрібно мати паспорт.
 
 
ЕКСКУРСІЇ 
Оглядова екскурсія Антальєю, подорож на яхті вздовж Турецької Рів'єри.
 
З Анталії можна вирушити в одноденні поїздки до стародавніх міст Лікії, Пісідії та Памфілії: Телмессос, Перзі, Аспендос і Сіде, а також Сельзі, Сільйон і Стамбул.
 
Заслуговують на увагу руїни стародавнього міста Фазеліс, водоспади Дуден, Куршунлу, Манавгат та озеро Нілуфер.
 
 
РОЗВАГИ
Анталья багата на культурні події. У травні тут відбувається квітковий фестиваль.
 
У давньоримському театрі Аспендоса у червні-липні відбувається Міжнародний фестиваль опери та балету, у липні – джазовий фестиваль. В останній тиждень серпня можна взяти участь у фестивалі народної музики та танцю Анталії. Найбільший кінофестиваль Туреччини "Золотий апельсин" проходить в останній тиждень вересня.
 
Можна здійснити прогулянку на яхті або покататися на джипі гірськими дорогами, відвідати дельфінарій. На східному узбережжі Анталії розташований аквапарк Акваленд, в горах ще один - Атлантіс.
 
Любителі повеселитися можуть вибирати з багатьох розважальних програм, дискотек. Нікого не залишать байдужими яскраві шоу численних нічних клубів. У розважальному комплексі Discoland знаходиться найбільша відкрита дискотека Анталії.
 

На відміну від більшості інших турецьких курортів, розваги в Анталії зосереджені не лише в готелях: у місті їх також великий вибір.