ПеруПеру

Аякучо

Місто Аякучо без перебільшення можна назвати містом храмів. Він розташований у південній частині центрального гірського хребта Анд. Раніше тут була столиця першої андської імперії Уарі, розквіт якої припав на VI століття н.е. 1438 року це місто захопили інки, а 1539 року вже іспанські конкістадори заснували тут християнське місто. Аякучо приваблює туристів своїми церквами зі майстерно прикрашеними вівтарями.
 
Aякучо називають ще "столицею народних умільців і перуанського рукоділля" через концентрацію в ній сімей майстрових-рукодельців, всі члени яких з покоління в покоління займаються виготовленням оригінальних виробів, слідуючи навичкам і традиціям своїх предків, такі як, різнокольорові прикраси для престолу з мініатюрними фігурками, виточеними з дерева.
 
Крім того, Аякучо відомий своїм фольклором – традиційний танець ножиць Danza de las Tijeras є одним з найбарвистіших і веселих.
 
Найближчі пам'ятки:
Район Св. Анни: розташований за 10 хвилин від центру міста. Знаменитий традиціями сімей ткачів та майстрів виробів із глини.
 
Вуарі: Археологічний комплекс, розташований за 22 км на північний схід від Аякучо, що становить площу 2000 га із залишками слідів розвитку доїнської імперії Уарі, тут раніше існувала столиця цієї імперії. Кінуа: селище розташоване за 37 км на північний схід від Аякучо. Народні умільці з виготовлення глиняних виробів за традиціями стародавньої культури Вуарі.
 
Стародавнє святилище Пампас-де-Аякучо: (слово пампас позначає рівнини) розташоване за 38 км на північний схід від Аякучо. Тут пройшла битва 1824 року, на честь якої піднято обеліск. У цій місцевості можна покататись на конях.
 
Вількасхуаман: Археологічна пам'ятка, розташована за 120 км на південний схід від Аякучо, знаходиться на висоті 3 470 метрів над рівнем моря.