Аюттхая

Аюттхая — сьогодні провінційне місто, де руїни палаців і храмів акуратно вписані в сучасну міську інфраструктуру, колись було столицею Сіаму. Увагу туристів він привертає давньою культурою Таїланду. Знаходиться місто на відстані близько 100 км. від столиці держави. Між Бангкоком та Аюттхай кожні півгодини курсують автобуси. Час у дорозі — близько 1,5 год. Також можна дістатися поїздом, шлях займає приблизно стільки ж.
Цікавим є спосіб прибуття в Аюттхаю по річці Чао Пхрайя. Дводенну подорож річкою можна замовити в Бангкоку.
 

Екскурсійні тури в Аюттхай розраховані на 1 день. Цього достатньо, щоб поверхово оглянути пам'ятки. Для тих, хто бажає глибше вивчити давню спадщину, рекомендовані самостійні поїздки на кілька днів.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Найбільше визначних пам'яток сконцентровано у Старому місті. Цю частину Аюттхаї внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Найвідоміший храм - Махатат з головою Будди, обплетеної корінням дерева. Махатат та Ратбуран найстаріші та головні храми міста.
Пхра Меру – єдиний не зруйнований храм і нині діє.
Пхра Сісанпхет з трьома ступами, присвяченими правителям Сіаму, і Ват Яй Чай-Монгкол з 80-метровою ступою вважаються найкрасивішими.
В експозиції історичного музею представлено безліч безцінних виробів із бронзи та золота, статуї Будди, а також інші скарби стародавнього міста.
Руїни найдавнішого королівського палацу, і навіть палацовий комплекс короля Наресуана.
У палацовий комплекс входить 2 павільйони: Чантурамук та Пхіманрача. У них можна оглянути статуї Будди та колекцію ляльок, що належала тайському театру тіней. В Аюттхаї багато цікавих у архітектурному відношенні храмів.