Батумі

Столиця Аджарії Батумі знаходиться на узбережжі Чорного моря. Курорт, потопаючий в субтропічній зелені, знаменитий своїм унікальним ботанічним садом.
Головним лікувальним фактором Батумі є поєднання морського і гірського повітря, що позитивно діє при лікуванні хвороб органів дихання, серцево-судинної та нервової систем, деяких хронічних захворювань опорно-рухового апарату, нестачі кровообігу.
У Батумі можна добратися на автобусі або поїзді з Тбілісі, а також внутрішніми авіалініями.
 
КЛІМАТ
Клімат в Аджарії субтропічний. Середня температура води в Чорному морі влітку - +25 ° C. Купальний сезон триває з травня по жовтень.
Середня температура повітря:
Квітень +17 ° C
Травень +20 ° C
Червень +25 ° C
Липень +28 ° C
Серпня +28 ° C
Вересень +25 ° C
 
ГОТЕЛІ
У Батумі можна зупинитися і в готелях (від 2 * до 5 *), і в приватному секторі. У місті відкриті готелі Sheraton і Radisson, на підході ще кілька готелів міжнародних мереж.
 
ПЛЯЖІ
Пляжі Батумі з великої гальки. У самому місті в сезон (липень-серпень) пляжі переповнені, а ось в червні досить безлюдно.
На північ від Батумі тягнуться скелі і хороших пляжів мало, зате на південь, в Гоніо, щодо небагатолюдно.
Парасольки і шезлонги платні - по 2 ларі / год.
 
ЕКСКУРСІЇ
Оглядова екскурсія по Батумі. Варто побувати в Археологічному музеї. У Державному музеї мистецтв Аджарії представлені роботи Піросмані, російських і західноєвропейських художників.
Можна з'їздити в Гонійскую фортеця, що недалеко від Батумі і на кордон з Туреччиною.
 
РОЗВАГИ
На курорті можна покататися на катері, яхті, човні, скутері, водних лижах, зайнятися дайвінгом, пограти в теніс, футбол, політати на парашуті. Можна взяти напрокат велосипед: Батумі - поки єдине місто в країні, де облаштовані велодоріжки.
У Батумі є Театр ляльок, Театр юного глядача, Драматичний театр. Діти будуть в захваті від відвідування прекрасного дельфінарію, любителі природи - від Ботанічного саду.
Нічне життя зосереджена на набережній - працюють лаундж-бари, ресторани, казино, нічні клуби, кафе, ігрові автомати.
 

 
У Центральному приморському парку знаходяться кольорові співаючі фонтани. Також на набережній цікава арт-композиція закоханої пари, яка з настанням сутінків підсвічується вогнями і «танцює».