Бердянськ
Пляжний курорт

Бердянськ (Запорізька область) розташований між двома піщаними косами - Бердянської і Обіточної, які утворюють Бердянська затока. Місто має вихід і в Бердянська затока, і в Азовське море. Курортна зона зосереджена на Бердянській косі.
Сезон триває з травня по вересень.
До Бердянська можна доїхати на поїзді. Як варіант - до Запоріжжя, а звідти - на маршрутці до курорту. Також до Бердянська ходять міжміські автобуси.
 
ГОТЕЛІ
Десятки баз відпочинку, профілакторіїв, дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв, пансіонатів розташовані практично по всій довжині коси. Більшість баз - відомчі, але деякі викуплені, відремонтовані і приймають відпочиваючих. Їх рівень вище, ніж в інших регіонах - зазвичай це кам'яні корпусу в кілька поверхів, розвинена інфраструктура. Крім того, в Бердянську великий вибір житла в приватному секторі.
 
ПЛЯЖІ
У Бердянську є 3 міських пляжу, але краще їздити на більш чисті піщані пляжі Бердянської коси. Найпопулярніші з них - пляжі санаторіїв «Лазурний» і «Бердянськ». На початку коси є обладнані пляжі - з навісами, роздягальнями.
З боку Бердянської затоки море мілководне, зліва від коси - достатня глибина, щоб поплавати.
 

Для нудистів на Бердянській косі є кілька пляжів.
 
 
 
ЛІКУВАННЯ
Бердянські лікувальні мулові грязі - найбільш активні в Україні, вони представляють аналог грязей Сак і Карлових Вар. Серед інших лікарських засобів - мінеральні води, ропа, спелеокамера, ідеальні кліматичні умови.
На курорті лікують дитячий церебральний параліч, цукровий діабет, захворювання сечостатевої системи, органів дихання, шкіри, опорно-рухового апарату і шлунково-кишкового тракту, периферичної та центральної нервової систем, системи кровообігу.
 
РОЗВАГИ
У Бердянську можна взяти напрокат човен, катамаран, зайнятися віндсерфінгом, покататися на «банані», водному мотоциклі, пограти в більярд, відправитися на морську прогулянку по акваторії затоки, на Бердянську косу, політати на дельтапланах. Також діє яхт-клуб.
Для дітей працюють водні гірки, прогулянковий потяг, колесо огляду, луна-парк, аквапарк.
Бердянськ - популярне місце проведення різних свят і фестивалів, особливо в літній сезон.
На набережній Бердянська добре розвинена інфраструктура відпочинку: кафе, бари, ресторани, дискотеки, казино, кінотеатри.
 

Місцеві ринки з достатком фруктів, овочів і риби привертають невисокими цінами.