Берлін

Берлін - демократична столиця, справжнє місто майбутнього із запаморочливою сучасною архітектурою, вільними поглядами, з одного боку, і традиційний у своїй красі парків, пишноті палаців і соборів - з іншого. Тут не буде нудно ні сім'ям з дітьми, ні ексцентричної молоді, ні пенсіонерам.
 
ШОПІНГ
Берлін приваблює любителів походів по магазинах. Найбільш популярними місцями шопінгу є торговий комплекс Потсдамської площі і Фрідріхштрассе, численні магазини в «Аркадії» на площі Ротсдамер.
Недорого купити одяг, взуття, галантерею можна в Woolworth, C & A і Karstadt. У найбільшому в Європі торговому центрі KaDeWe ціни дещо вищі за середні, тут же можна знайти розкішний відділ делікатесів. Тим, хто шукає екстравагантні речі і оригінальний дизайн, дорога в бутики кварталу Хакеше Хефе.
 
Найпопулярніші блошині ринки Берліна - Antique Markt на Остбанхоф, ринок на набережній Шпрее, ринок біля станції S-Bahn Tiergarten.
 
ЕКСКУРСІЇ
Можна відправитися на оглядову екскурсію (в тому числі на двоповерхових автобусах, які ходять за розкладом) або в велотур по місту; по підземному Берліну; на човнах по річці Шпрее. Пропонується екскурсія по озерам столиці і її околиць.
З Берліна можна з'їздити в Дрезден, Майсен, Потсдам.
У столиці Німеччини діє картка Berlin WelcomeCard, яка надає вільний проїзд на всіх видах громадського транспорту, знижки на відвідування туристичних об'єктів і культурних заходів міста. Картка недійсна на спеціальних і заміських екскурсійних маршрутах. Berlin WelcomeCard має термін дії 48 годин, 72 години і 5 днів.
 
РОЗВАГИ
Берлін - один з центрів світової культурної життя. Можна відвідати його театри, художні галереї, концертні майданчики, музеї.
Великий Тіргартен - найстаріший і великий ландшафтний парк столиці. Є 2 зоопарку - в Фрідріхсфельде і Шарлоттенбурге. Колишній королівський ліс Груневальд - популярне місце для прогулянок.
У місті, яке ніколи не спить, провести час в своє задоволення можна в ресторанах і ресторанчиках (гаштетах), незліченних барах, клубах та на дискотеках всіляких стилів і спрямувань.
 

 
Недалеко від Берліна розташований найбільший в світі аквапарк Tropical Islands Resort.