Берн

Навіть у швейцарській столиці Берні життя тече неквапливо. У місті можна перейнятися автентичною атмосферою Середньовіччя, опинитися в одному із провідних культурних центрів світу.
 
ГОТЕЛІ
Берн пропонує різноманітне розміщення: готелі 1-5 *, пансіони, апартаменти.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Старе місто Берна внесено до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Заслуговують на увагу будівля парламенту, Центр Поля Клеї, Історичний музей з постійно діючою виставкою, присвяченою Альберту Ейнштейну, Художній музей, Швейцарський альпійський музей.
З Берна можна вирушити в Тун, Інтерлакен, Лозанну, Женеву, Біль, де базуються штаб-квартири багатьох вартових фірм, відомий своїми годинниковими майстернями та будинком-музеєм Дюрренматта Нойшатель, на гору Юнгфрау, Швейцарською Рів'єрою (Лозанна — Веве — Монтре — Шиль) замок), на сироварню в Грюєр.
 
РОЗВАГИ
Театральні та концертні майданчики Берна високо котируються у світових зірок. У швейцарській столиці не бракує культурних розваг. Так, з березня до травня тут проходить Міжнародний джазовий фестиваль, у серпні — музичний «Гуртенфестиваль».
Рафтинг і каякінг на річці Аара, гольф, літня траса тобогану, скелелазіння, Гантрішський мотузковий парк, прогулянки на велосипеді та залізничному велосипеді, польоти на гелікоптері, повітряній кулі.
З дітьми можна вирушити до зоопарку. Місця для приємних прогулянок (а Берн краще дослідити пішки) — Сад троянд, Парк у зелені на горі Гуртен, для шопоголиків — аркада завдовжки шість кілометрів, одна з найдовших у світі критих зон для покупок.
Вечірнє життя протікає у барах, нічних клубах, пабах, казино.
 

Історія Берна нерозривно пов'язана із ведмедями. Тому обов'язковим пунктом туристичної програми є відвідування Ведмежої ями, в якій мешкають ці тварини.