Білунд

У місті Білунд (Billund), в центральній частині півострова Ютландія, розташований чудовий парк для дітей і дорослих - Леголенд (LegoLand). Це обов'язкове місце відвідування, якщо Ви їдете в Данію разом з дітьми, та й дорослим там сподобається.
 
Біллунд - маленьке містечко, населення якого складає всього 5800 жителів. Від нього можна податися в дитячий парк Леголенд - світ, створений з мільйонів кубиків Лего. Це - світ в самому прямому сенсі слова: гора Рашмор (на схилі цієї гори, що розташована в штаті Південна Дакота, висічені гігантські 20-метрові бюсти чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Аврама Лінкольна, Тедді Рузвельта), Абу-Сімбел ( скельний храм фараона Рамсеса II), тайський храм - зроблені тут, природно в менших масштабах. На огляд Музею ляльок, мініатюрного палацу Титании (королева ельфів, дружина Оберона), міста з вестернів і багатьох інших споруд може піти, щонайменше, день.
 
Фірма Лего (від слів "leg godt" - "грай добре") виникла в 1930-і роки на основі маленької столярної майстерні, що належала Оле Кірку Крістіансеном, і до сих пір контролюється сім'єю її засновника.
 
Головний винахід - пластиковий кубик Лего, який став основним елементом конструктора і всесвітньо відомим символом бренду - було зроблено в 1949 році. Близько 10 років пішло на те, щоб кубик набув сучасного вигляду. На думку психологів, яскраві деталі розвивають у маленьких дітей координацію і кмітливість (спеціальна серія для самих маленьких - "Lego Explore"), а тим, хто постарше, гра в кубики дає перші інтелектуальні навички.
 
У сімдесятих роках на заводах Lego стали робити маленьких чоловічків ( "поліцейський", "лікар", "робочий", "льотчик" і т.д.). Це нововведення принесло новий сенс в дитячі ігри. Психологи з університету Lego вважають, що "ліліпути" допомагають соціалізації дітей: "Через гру діти дізнаються, як влаштований світ, і, граючи в нього, поступово долучаються до дорослого життя".
 
Епоха високих технологій дозволила приєднувати іграшки до персонального комп'ютера. Були створені навіть "розумні" кубики: елементи з вмонтованим в них комп'ютером і елементами живлення (серія "Lego Mindstorms"). Тепер початківцям конструкторам є, чим пишатися: іграшкові літаки ревуть як справжні літаки, а машини приводяться в рух радіопередавачем.
 
Парк "Леголенд" розділений на кілька ігрових зон. Біля головного входу розташувався "Мініленд", казкова країна маленьких чоловічків. У цій частині парку розташовані копії всіх архітектурних пам'яток, складених з маленьких кубиків Lego. Тут є копія величезного мюнхенського аеропорту, де по злітною смугах проповзають літаки, копії паризької Ейфелевої вежі, нью-йоркської статуї Свободи, японських буддійських храмів, і навіть афінського Акрополя.