Підписка на
Ми підберемо для Вас найкраще
Країни світу
Австрія
Андорра
Аргентина
Болгарія
Бразиліа
Велика Британія
Угорщина
В'єтнам
Німеччина
Греція
Грузія
Данія
Домінікана
Єгипет
Ізраїль
Індія
Індонезія
Йорданія
Ісландія
Іспанія
Італія
Камбоджа
Кенія
Кіпр
Китай
Куба
Маврикій
Мадагаскар
Македонія
Малайзія
Мальдіви
Мальта
Мароко
Мексика
Монако
Непал
Нідерланди
Норвегія
ОАЕ
Польща
Португалія
Росія
Сейшели
Сінгапур
Словеччина
Словенія
Барбадос
США
Канада
Перу
Таїланд
Туніс
Туреччина
Україна
Фінляндія
Франція
Хорватія
Чорногорія
Чехія
Чилі
Швейцарія
Швеція
Шрі-Ланка
ПАР
Ямайка
Японія
Білунд
У місті Білунд (Billund), в центральній частині півострова Ютландія, розташований чудовий парк для дітей і дорослих - Леголенд (LegoLand). Це обов'язкове місце відвідування, якщо Ви їдете в Данію разом з дітьми, та й дорослим там сподобається.
Біллунд - маленьке містечко, населення якого складає всього 5800 жителів. Від нього можна податися в дитячий парк Леголенд - світ, створений з мільйонів кубиків Лего. Це - світ в самому прямому сенсі слова: гора Рашмор (на схилі цієї гори, що розташована в штаті Південна Дакота, висічені гігантські 20-метрові бюсти чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Аврама Лінкольна, Тедді Рузвельта), Абу-Сімбел ( скельний храм фараона Рамсеса II), тайський храм - зроблені тут, природно в менших масштабах. На огляд Музею ляльок, мініатюрного палацу Титании (королева ельфів, дружина Оберона), міста з вестернів і багатьох інших споруд може піти, щонайменше, день.
Фірма Лего (від слів "leg godt" - "грай добре") виникла в 1930-і роки на основі маленької столярної майстерні, що належала Оле Кірку Крістіансеном, і до сих пір контролюється сім'єю її засновника.
Головний винахід - пластиковий кубик Лего, який став основним елементом конструктора і всесвітньо відомим символом бренду - було зроблено в 1949 році. Близько 10 років пішло на те, щоб кубик набув сучасного вигляду. На думку психологів, яскраві деталі розвивають у маленьких дітей координацію і кмітливість (спеціальна серія для самих маленьких - "Lego Explore"), а тим, хто постарше, гра в кубики дає перші інтелектуальні навички.
У сімдесятих роках на заводах Lego стали робити маленьких чоловічків ( "поліцейський", "лікар", "робочий", "льотчик" і т.д.). Це нововведення принесло новий сенс в дитячі ігри. Психологи з університету Lego вважають, що "ліліпути" допомагають соціалізації дітей: "Через гру діти дізнаються, як влаштований світ, і, граючи в нього, поступово долучаються до дорослого життя".
Епоха високих технологій дозволила приєднувати іграшки до персонального комп'ютера. Були створені навіть "розумні" кубики: елементи з вмонтованим в них комп'ютером і елементами живлення (серія "Lego Mindstorms"). Тепер початківцям конструкторам є, чим пишатися: іграшкові літаки ревуть як справжні літаки, а машини приводяться в рух радіопередавачем.
Парк "Леголенд" розділений на кілька ігрових зон. Біля головного входу розташувався "Мініленд", казкова країна маленьких чоловічків. У цій частині парку розташовані копії всіх архітектурних пам'яток, складених з маленьких кубиків Lego. Тут є копія величезного мюнхенського аеропорту, де по злітною смугах проповзають літаки, копії паризької Ейфелевої вежі, нью-йоркської статуї Свободи, японських буддійських храмів, і навіть афінського Акрополя.