Велика Алушта
Пляжний курорт

Курортна зона Великої Алушти простяглася від селища Партеніт на заході до села Привітне на сході. Її центр - Алушта - один з кращих кліматичних курортів Причорномор'я. Місто розташоване в самій просторій і родючій долині Південного берега, оточеній відрогами Бабуган-яйли, горами Чатир-Даг і Демерджі.
В Алушті багато рослинності, яка перетворила місто в природний інгалятор.
Селище Партеніт розташувався під боком Аюдага. Життя тут зосереджена в основному в декількох великих здравницях з красивими парками.
Утес примітний санаторіями «Утес» і «Карасан» з багатими парками, а також селищем з елінгів, розташованим досить ізольовано. Останній орієнтований на респектабельний відпочинок, проте щільність готельної забудови нагадує кам'яний мішок з дуже вузькою набережній. Тут немає гучних дискотек, основний рух затихає до 22:00.
Відпочинок в селищі Рибаче привертає розвиненою курортною інфраструктурою, гірськими озерами і відмінною риболовлею. Це місце завоювало особливу популярність у автотуристів.
Привітне більше відоме як місце для неорганізованого відпочинку, але там є і кілька здравниць і дитячих таборів. Місцевість гориста, з хорошими пляжами.
Купальний сезон триває з червня до середини жовтня.
 

Район Великої Алушти прекрасно підходить для відпочинку і оздоровлення дітей та підлітків.
 
КЛІМАТ
Клімат Великої Алушти близький до середземноморського. Природа створила в Алушті відмінні умови для циркуляції повітря, спорудивши для цього канали в перевалах Чатир-Дагу. Влітку тут менш спекотно, ніж в західній частині Південного берега. Низька вологість і 2259 годин сонячного сяйва на рік роблять Алушту привабливим оздоровчим курортом.
Середня температура води моря влітку - +22 ° C.
Середня температура повітря:
Квітень +13 ° C
Травень+19 ° C
Червень +22 ° C
Липень +24 ° C
Серпень +24 ° C
Вересень + 20 ° C
Жовтень +14 ° С
Листопад +9 ° С
Грудень +5 ° С
Січень +3 ° С
Лютий +2,8 ° С
Березень +5 ° С
 
ГОТЕЛІ
До послуг туристів санаторії, пансіонати, бази відпочинку, готелі, міні-готелі. Їх рівень - від комфортабельних і, отже, дорогих (в основному 3 *) до відносно скромних. Всі здравниці розташовані недалеко від моря, в зеленій курортній зоні. Величезний вибір житла пропонується і в приватному секторі.
 
ПЛЯЖІ
У самій Алушті - тільки міський пляж з цілющого сланцевого піску з домішками дрібного гравію. У санаторному районі Професорський куточок - величезний штучний гравійний пляж. Вхід на пляжі міста платний, окремо оплачуються лежаки і парасольки. На схід від міста тягнеться довга низка пляжів здравниць, потрапити на них можна тільки за перепустками.
У Партеніті мелкогалечниє пляжі. У Утьосі пляжі галькові і на бетонних платформах. У Рибальському один з кращих в Криму просторий гальковий пляж.
 
ЛІКУВАННЯ
У здравницях Великої Алушти лікують захворювання органів дихання не туберкульозного характеру, нервової системи. Гірське повітря в поєднанні з вологим повітрям узбережжя і морськими ваннами є основними лікувальними факторами.
 

В Алуштинському дельфінарії (Партеніт) проводяться реабілітаційні курси дельфінотерапії тривалістю 10 днів.
 
ЕКСКУРСІЇ
З Алушти можна відправитися на екскурсії в Велику Ялту, Севастополь, Бахчисарай, печерне місто Чуфут-Кале, фортеця Фуна, Мармурову, Червону печери, на мис Плака.
Алуштинський гірський амфітеатр - найкрасивіший і великий у Криму. Звідси можна здійснити сходження на західну вершину Чатир-Дага - пік Еклізі-Бурун. Православних привертає монастир Косьми і Даміана з цілющим джерелом.
 
РОЗВАГИ
Катання на «банані», скутері, водні гірки, прогулянки на конях, дайвінг, джип-сафарі по горах.
З дітьми можна відвідати аквапарк, акваріум, дельфінарій, Денисовском страусину ферму, парк дитячих атракціонів.
Серед розваг для дорослих - дегустації вин, ресторани, бари, дискотеки, нічні клуби.