Ялта
Пляжний курорт

Ялту по праву називають столицею Південного берега Криму (ПБК). Це місто поєднав в собі мальовничі звивисті вулички і нові квартали висоток, парки, набережну і порт.
У курортну зону Великої Ялти входять понад 30 населених пунктів, розташованих уздовж Чорноморського узбережжя: Гурзуф, Микита, Масандра, власне Ялта, Лівадія, Гаспра, Кореїз, Місхор, Алупка, Симеїз, Форос та інші. Її кордони - гора Аюдаг на сході і мис Сарич на заході.
Гурзуф - гористий селище зі східним колоритом, кліматичний курорт. Тут же знаходиться Міжнародний дитячий центр «Артек».
У Лівадії панує атмосфера респектабельного відпочинку. Її підтримує і колишній царський палац, навколо якого розташований найстаріший на Південному березі парк.
Здравниці Місхора, Кореїза і Гаспри оточені шикарними парками і лісами. Розваги в цих селищах зосереджені в основному в санаторіях.
В Алупці, незважаючи на її статус міста, панує спокій. Спеціальний бонус відпочиваючим - розкішний Воронцовський парк і палац.
Прикраса Сімеїзу - парки вздовж берега. Але їх чистота, як і чистота пляжів, викликає чимало нарікань у відпочиваючих. Підйом від моря до житла може бути довгим, особливо до Верхнього Сімеїзу.
Кацивелі пропонує тихий спокійний відпочинок при порівняно невеликій кількості туристів і невисоких цінах (за мірками ПБК). Але інфраструктура в селищі дуже примітивна. Поруч знаходиться аквапарк.
У Форосі небагатолюдно, відпочинок тут - один з найдорожчих на Південному березі. Великий плюс - прекрасний парк.
 

В Ялті можна не тільки поправити здоров'я, але і весело провести час. Любителям тихого відпочинку краще вибирати селища Великої Ялти.
 
 
КЛІМАТ
Клімат Ялти субтропічний середземноморського типу - теплий і сухий. Гірська гряда захищає місто від холодних північних вітрів. Кількість сонячних днів в році - близько 250. Вода в морі влітку прогрівається до +23 ° C.
Середня температура повітря:
квітня +13 ° C
травня +18 ° C
Червень +23 ° C
Липень +26 ° C
серпня +26 ° C
Вересень +21 ° C
Жовтень +14 ° С
Листопад +9 ° С
грудня +6 ° С
Січень +4 ° С
лютого +4 ° С
березня +6 ° С
 
ГОТЕЛІ
На території Великої Ялти в оточенні старовинних парків розташовані найвишуканіші пансіонати, санаторії, туристсько-оздоровчі комплекси та елітні готелі Криму - «Heliopark Сосновий гай», «Пальміра-Палас», «Красотель Левант», «Форос», «Прибережний», « Росія »,« Ореанда »,« Нижня Ореанда »та інші.
Розміщення в Великій Ялті - найдорожче в Криму. Але при цьому є широкі можливості вибору. Цінителі елітного відпочинку і бізнес-туристи зупиняються в готелях європейського рівня, на віллах, в будинках, квартирах і VIP-апартаментах. Ті, хто вирішив підкріпити здоров'я, зазвичай зупиняються в санаторіях або готелях з лікувальними програмами. Також є великий вибір пансіонатів, будинків відпочинку, туристичних баз, міні-готелів.
Любителі Аll inclusive можуть знайти цю систему в «Heliopark Сосновий гай», готельному комплексі «1000 і 1 ніч».
Багато великих санаторії мають басейни з підігрівом, сауни, тренажерні зали.
 
ПЛЯЖІ
Пляжі Великої Ялти виключно галькові, неширокі. Глибина моря значна вже біля берега. Сьогодні в Ялті 3 діючих муніципальних пляжу: Центральний міський, Масандрівський, «Дельфін». Вхід на них безкоштовний, а послуги платні. Море не відрізняється чистотою. Пляжі оздоровчих закладів знаходяться в нормальному санітарному стані.
Узбережжя від Фороса до мису Ай-Тодор примітно мальовничими скелями і кам'яними хаосом, бухтами з прозорою і чистою водою, крутим ухилом дна. В Алупці на пляжі, що прозвав «Сковородочка», скелі, що оточують невелику бухту, відображають сонячні промені, створюючи вранці ефект подвійного загару.
Любителям суцільної засмаги рекомендуються пляжі в селищі Кацівелі і біля підніжжя гори Кішка в Сімеїзі.
Навантаження на пляжі Великої Ялти в 8-10 разів вище норми. На багато пляжів і в парки здравниць, за рідкісним винятком, неможливо потрапити навіть за гроші. Безкоштовних пляжів не так багато - в основному в невеликих селищах.
 
Масандрівський пляж і пляж готелю «Ялта-Інтурист» в Ялті відзначені «блакитними прапорами».
 
 
ЛІКУВАННЯ
У районі Великої Ялти з успіхом лікують захворювання органів дихання (хронічний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма), всі форми туберкульозу, центральної нервової системи, а також серцево-судинні захворювання.
Основні методи лікування: кліматотерапія, бальнеотерапія, грязелікування, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, лікувальне харчування.
 

У Приморському парку Ялти розташовані бювети з мінеральною водою. Її можуть пити всі бажаючі.
 
 
ЕКСКУРСІЇ
Оглядова екскурсія по Ялті, Лівадійський палац, Воронцовський палац в Алупці, Юсуповський палац в Кореїзі, Масандрівський палац, Нікітський ботанічний сад, Масандрівський винзавод, Місхорський парк, Ластівчине гніздо, Форос, Севастополь, Балаклава, печерні міста Ескі-Кермен, Мангуп, гора Демерджі і Долина привидів, водоспади Джур-Джур і Учан-Су, Великий каньйон Криму, гора Ай-Петрі, Мармурова, Червона печери, печера «Трехглазка».
Пропонуються морські екскурсії уздовж узбережжя.
 
РОЗВАГИ
Можна зайнятися дайвінгом, сноркелинга, яхтингом, покататися на водних велосипедах, мотоциклах, «бананах», пограти в гольф або відправитися на кінну або пішу прогулянку по розмічених маршрутах (Сонячна (Царська), Боткінська, Штангеєвська і інші стежки). Гряда Кримських гір надає прекрасні умови для занять альпінізмом і спелеологією. Організовуються рибалка і полювання.
В околицях Ялти працює підвісна канатна дорога на вершину гори Ай-Петрі.
Дітям сподобаються дельфінарій, театр морських тварин «Акваторія», парк-музей «Поляна казок», зоопарк, Денісовська страусина ферма недалеко від Сімферополя, аквапарк «Блакитна затока».
В Ялті працюють боулінг-клуби, кінотеатри, дискотеки, бари, ресторани, нічні клуби. У сезон проходить багато концертів і фестивалів.