Боржомі

Боржомі розташований в мальовничій долині річки Кури, на висоті 810 м над рівнем моря, в 160 км від Тбілісі. Це один з найголовніших бальнеокліматичних курортів Грузії. На лівому березі Кури розташована красива місцевість Лікані. Хвойні ліси, найчистіше повітря, мінеральна вода сприяють лікуванню та відпочинку.
Зупинитися на курорті можна в готелях 3-4 *, приватних готелях хорошого рівня. Разом з тим турбази і санаторії в Боржомі знаходяться в незадовільному стані і потребують реконструкції.
 
 
Боржомі - цілорічний курорт.
 
 
 
КЛІМАТ
Боржомі знаходиться в низкогорной місцевості субтропічної зони. Тут теплий, помірно вологий клімат без різких коливань добової температури.
Середня температура повітря:
Квітень +14 ° C
травень +18 ° C
Червень +20 ° C
Липень +23 ° C
Серпень +24 ° C
Вересень +20 ° C
 
ЛІКУВАННЯ
Головними лікувальними факторами є всесвітньо відома гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Боржомі» і среднегорний клімат. Природна температура води - + 28-33 ° С. Вода показана до застосування при захворюваннях органів травлення і обміну речовин. На місці «Боржомі» застосовується в основному для лікувального пиття, ванн, зрошення, інгаляцій та інших процедур.
 
 
Поза курортних умов «Боржомі» можна вживати як столову лікувальну воду.
 
 
ЕКСКУРСІЇ
Боржомі-Харагаулі, один з найбільших в Європі; дача останнього російського імператора Миколи II; монастирський комплекс Тімотес Убані, Краєзнавчий музей.
 
Подорож вузькоколійною залізницею між Боржомі і Бакуріані дозволяє помилуватися чудовими краєвидами гір.