Бразиліа

Нова столиця втілювала мрію про поле. Вигідність проекту була оцінена з погляду просторого розташування будівель, повсюдного озеленення, обрамлення міста величезним водосховищем (як було передбачено італійським священиком).
 
Центральною лінією «фюзеляжу» проходить найширша у світі міська магістраль - проспект Міністерств, або т.зв. Еспланади. У «крилах літака», розмах яких становить 12 км, розташувалися житлові квартали з зручними багаторядними автострадами. У центрі міста в місці з'єднання «крил» та «фюзеляжу» знаходиться автовокзал, залізничний вокзал винесений до «хвостової частини літака», а аеропорт - на кінець його «південного крила». На східній околиці міста, ближче до водосховища та зеленої зони розташувалися готелі, спортивні, дитячі та медичні центри, університетське містечко, на західних околицях – промислові підприємства.
 
Перлина архітектурних знахідок – це, безумовно, площа Трьох Влад (Praca dos Tres Poderes) – символ Бразиліа, такий самий відомий, як Ейфелева вежа у Парижі. Площа в «носовій частині літака» має форму рівностороннього трикутника, символізуючи, таким чином, рівність та єднання трьох верховних гілок влади – законодавчої, виконавчої та судової.
 
Бразиліа - одна з наймолодших столиць світу та одне з найдорожчих міст у країні. Місто чітко структуроване і поділено на сектори (банківське, готельне, житлове, торговельний тощо), відстані між якими досить великі і подолати їх можна тільки на автомобілі. Тут ніхто не ходить пішки, немає прогулянкових алей та мало зелені. У 60-х роках Бразилія приваблювала політиків та бізнесменів новизною та престижем, високими заробітками та просторими апартаментами. Але всі заможні бразильці вважають за краще залишати місто після закінчення робочого тижня і проводити вихідні за містом, на вилах під Ріо-де-Жанейро або Сан-Пауло. Те, що столиця розташована дуже далеко від моря, не означає, що там нічого робити. Бразиліа – культурний центр країни, там збудований Національний театр з кількома сценами, Музей Бразилії, Інститут історії, що проводить цікаві виставки. Бразиліа - дуже зелене місто, кількість парків не піддається числення, а на Пантаналі можна кататися на човні і ловити рибу, до речі, це улюблене заняття бразильських чиновників. Обов'язково завітайте до зоопарку, деяких екзотичних звірів амазонської сельви можна побачити тільки там. А коли втомитеся, до ваших послуг безліч різних розважальних закладів, без яких будь-яке бразильське місто не місто. У 1986 р. ЮНЕСКО внесла місто до списку "Всесвітньої спадщини".