Будапешт

Столицю Угорщини відносять до числа найкрасивіших міст світу. Тут збереглися залишки фортець та стародавніх споруд часів Римської імперії, розкішне архітектурна спадщина бароко і готики, прекрасні пам'ятники сецессиона. Крім того, Будапешт - єдина європейська столиця зі статусом курорту. Тут діє більше десятка купалень і 118 природних джерел і свердловин із термальною водою.
 
ТРАНСПОРТ
В угорській столиці можна скористатися метро, ​​автобусами, трамваями, тролейбусами, залізницею приміського значення HЕV. Центр Будапешта пов'язаний з міським парком Варошлігет підземної залізницею. Фунікулер піднімається в Будайську фортеця, а канатна дорога і зубчата залізниця ведуть в Будайські гори.
Проїзний квиток на всі види транспорту (трамвай, тролейбус, автобус і метро) можна купити на 1, 3 дні, 2 тижні і місяць.
У Будапешті краще користуватися громадським транспортом, так як рух машин в центрі міста обмежено, а штрафи за парковку дуже високі.


У Будапешті запущено суспільне поромне сполучення між мостом Ракоці на півдні та Уйпешт в північній частині міста. Човни курсують кожні 20 хвилин. На маршруті вісім зупинок.
 

ГОТЕЛІ
Готелі Будапешта відрізняються вкрай високим показником «ціна - якість». Особливо це відноситься до економ-класу. Навіть готель 3 * - це повноцінний сніданок (шведський стіл), затишні просторі номери з сучасними меблями, привітний персонал, який часто добре розуміє російську мову.
Не дуже дорогий варіант розміщення, але з пристойним рівнем сервісу - це апартаменти. Зазвичай апартаменти об'єднані в одному будинку, утворюючи подобу міні-готелі.
 
ЕКСКУРСІЇ
Існують варіанти піших та автобусних екскурсій по місту, польотів над Будапештом на повітряній кулі, прогулянок на теплоході по Дунаю. Також можна побувати в печерах. Memento Park і Музей комуністичного минулого варто відвідати тим, хто цікавиться новітньою історією.
Картка «Будапешт» - оптимальний варіант для туриста при 2-3-денну подорож по місту. Нею можна користуватися замість проїзного квитка. Крім того, по картці туристам надаються знижки на багато екскурсії, в музеях, купальнях, ресторанах.


Подивитися на Будапешт з суші і річки, не змінюючи транспортного засобу, можливо на першому в Європі туристичному автобусі-амфібії RiverRide.
 

РОЗВАГИ
Багатий вибір музеїв, галерей, театрів, концертних залів, а також різноманітні фестивалі забезпечать культурне дозвілля в Будапешті. Багато музеїв один день в тиждень відкриті для безкоштовного відвідування.
Можна сходити в акваріум, зоопарк, ботанічний сад.
Нестачі в клубах з живою музикою і програмами на будь-який смак тут немає.
Вулиця Ваци та район навколо неї вдень - центр покупок, а в нічний час - центр розваг. Тут на відрізку в кілька сотень метрів можна зустріти безліч затишних ресторанів, кафе і різноманітних магазинів.