Будва

Будва – головний туристичний центр країни. Це сонячне місто знаходиться в одному з найкрасивіших місць Адріатичного узбережжя. Центр Будви — Старе місто з вузенькими вуличками та крихітними майданами, кафе, магазинчиками — завжди сповнене людьми. У розпал сезону життя тут не вщухає.
З аеропорту Тівата до курорту можна доїхати приблизно за півгодини.
 
ГОТЕЛІ
У Будві великий вибір готелів (серед них лише один 5* — Avala, решта — 2–4*), міні-готелів, приватних вілл та апартаментів.
 

Готелі на першій лінії гарні видом на море та Старе місто, але разом з тим знаходяться в епіцентрі різноманітних свят та гулянь, тому спокійний відпочинок у сезон там знайти неможливо.
 
ПЛЯЖІ
В межах міста знаходиться 10 пляжів. Найбільший – Словенська плажа – піщано-гальковий, довжиною понад 1,5 км. Уздовж нього розташований приморський бульвар з барами, ресторанами, дискотеками - улюблене місце прогулянок відпочиваючих.
Під стінами Старого міста знаходяться 2 невеликі міські галькові пляжі. Праворуч від Старого міста простяглися дрібногалькові пляжі Могрен-1 та Могрен-2, з'єднані між собою коротким тунелем. Вони по праву вважаються найкращими на курорті. Прохід на ці пляжі можливий тільки вузькою доріжкою від готелю Avala (для його постояльців - безкоштовно, для інших - 1 євро).
Яз - гальковий і піщаний (дно піщане), розташований за 2,5 км від центру міста в широкій бухті. Складається з двох частин: великої та малої (нудистської).
Гуванце - відокремлений маленький піщаний пляж під скелею поряд з пішохідним тунелем, що веде в Бечичі.
Піщані пляжі на острові Св. Миколи, що знаходиться навпроти Словенської плажі, за кілометр від берега. Упродовж купального сезону туди курсують невеликі кораблики.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Старе місто Будви розташоване на маленькому півострові і зосередило у собі скарби культурної спадщини. Важливими історичними та релігійними пам'ятниками є монастирі Станевичі, Підострог, Резервичі та Градіште.
Розташований у центрі Адріатичного узбережжя, Будва є зручним місцем для екскурсій по країні. Можна побувати в Барі, Которі, Герцег-Нові, Цетіньї, монастирі Острог.
 
РОЗВАГИ
Дайвінг, теніс. На околиці села Браїчі знаходиться найкращий у Чорногорії майданчик для заняття парапланеризмом (приземлення біля пляжу Бечичі).
Можна вирушити на морську прогулянку.
Влітку у місті проходять різноманітні фестивалі та свята. У Будві гарний вибір дискотек, клубів, ресторанів та барів.