Ченду

Ченду - культурно-історичне місто-пам'ятник із тритисячолітньою історією. Його ще називають маленьким Пекіном. Сьогодні це адміністративний центр провінції Сичуань на південному заході Китаю. У Ченду багата природа та сприятливий клімат. Місто славиться місцевими виробами прикладного мистецтва, своєрідними звичаями.
 
КЛІМАТ
У Ченду рання весна, тривале літо та тепла зима. У осінні та зимові місяці стоїть суха погода, опади мінімальні.
Середня температура повітря:
жовтень +20 °C
листопад +15 °C
грудень +10 °C
січень +8 °C
лютий +10 °C
березень +15 °C
квітень +21 °C
травень +25 °C
червень +27 °C
липень +28 °C
серпень +28 °C
вересень +24 °C
 
У Ченду можна приїжджати у будь-який час міста, але заміські визначні пам'ятки краще відвідувати у певні сезони. Так, у заповідник Цзючжайгоу краще їхати наприкінці весни та на початку осені; у гори Сигуняншань та Емейшань — у грудні-лютому та травні.
 
ЕКСКУРСІЇ 
У Ченду варто переглянути солом'яну хатину Ду Фу (знаменитого поета епохи Тан), комплекс храму Ухоуци, палац Ціньянгун, музей провінції Сичуань.
З Ченду зручно діставатися Трьох ущелин «Санься» на сході Тибету, заповідника Цзючжайгоу, храму Хуанлунси, до Сіаню, до гір Емейшань і міста Лешань, де знаходиться найбільша статуя Будди, що сидить, до могил Саньсіндуй. Інтерес становлять також гребля Дуцзян'янь, гора Цінченшань, городище Цзіньша, пейзажний район старовинного селища Хуанлунсі.
 
Ченду - батьківщина панд. Центр вирощування та дослідження цих тварин знаходиться за 10 км від міста.