ПеруПеру

Чиклайо

Місто Чиклайо, розташоване на північ від Трухільо, в наші дні є сучасним центром провінції Ламбаеке, що швидко розвивається. У 1987 році за 30 км від міста було знайдено усипальницю правителя культури Моче, Сеньйора де Сіпан. Місце було «відкрите» розкрадачами могил, так званими "уакеросами".
 
На чорному ринку стали з'являтися невідомі цінні предмети, що привернув увагу місцевого археолога доктора Альви. У 1987 році в районі села Сіпан він виявив кілька поховань, серед яких і була знаменита усипальниця Сеньйора де Сіпан. Індіанці сечі побудували гробницю для шанованого представника свого племені, що складається з трьох кімнат пірамідальної форми. Згідно з давніми звичаями його тіло розташували таким чином, що голова була звернена на південь, а обличчя вкрите безліччю золотих та срібних прикрас. Разом з ним були також поховані його дружини, діти та лами. Крім того, в останній шлях з ним вирушили і найкращі воїни, щоб, згідно з повір'ям, служити йому захистом і в іншому світі.
 
Археологи досі продовжують розкопки, їм навіть вдалося привести деякі поховання у первозданний вигляд. У 2003 році поруч із усипальницею Сеньйора де Сіпан відкрився найкращий у Перу археологічний музей, де представлені знайдені в похованнях скарби.
 
Багато знахідок зберігаються також у музеї перуанського колекціонера та бізнесмена Брунінга. Тут Ви зможете помилуватися колекцією артефактів та археологічних знахідок, що належать культурам Чиму, Чавін та Вікус.
 
Президент Перу Толедо урочисто розрізав символічну стрічку на відкритті музею Королівських гробниць Сіпана (Museo de Tumbas Reales de Sipan), де зібрані унікальні історичні експонати, знайдені в цьому поселенні. Музей побудований у формі піраміди і всі знахідки в ньому розташовані так само, як і в оригіналі. На сьогодні це, мабуть, найкращий музей у Перу, з погляду наочності експонатів, логіки побудови експозиції та застосування сучасних технологій.