Чорштин

Лижний комплекс Чорштин розташований в Пенінах, над мальовничим Чорштинскім озером, на кордоні Польщі та Словаччини, в 120 км від Кракова і в 40 км від Закопане.
Схили гори Вджар (766 м над рівнем моря) - це застигла багато тисячоліть тому магма, що особливо приваблює лижників. Сніг тут лежить до квітня. Завдяки вулканічному походженню місцевість має романтичну назву Країна Сплячого Вулкана.
Чорштин - це прекрасний сімейний курорт, в тому числі для відпочинку з дітьми
Дістатися в Чорштин можна з Кракова на автобусі.
 

Місце ще не розвідали українські туристи, але знаючі лижники цінують його.
 
 
 
ГОТЕЛІ
На курорті немає супердорогих готелів, зате у великій різноманітності апартаменти: в селі Клюшковце і місті Чорштин майже в кожному дворі. Всі затишно, по-домашньому, з гарною кухнею і сервісом. Проживання дешевше, ніж в Закопане.
 

Ті, хто шукає особливу атмосферу, можуть оселитися в старовинних садибах над озером.
 
ТРАСИ
На схилах гори Вджар прокладені траси для новачків і тих, хто впевнено стоїть на лижах: 1 зелена, 2 сині, 1 червона. Також є траси для бігових лиж. Можливо і вечірнє катання, так як траси освітлюються. Постійний сніг гарантують снігові гармати. Працює школа катання для дітей і дорослих з інструкторами-рятувальниками GOPR.
 

Напрокат можна взяти абсолютно всі спорядження, аж до рукавиць.
 
 
 
ПІДЙОМНИКИ
Курорт обслуговує 4 підйомника: 3 бугельних (в тому числі дитячий) та 1 крісельний.
 
ЕКСКУРСІЇ
Варто відвідати замки в Чорштині і Недзіци, старовинний костел в Дембно, дамбу в Недзіци, Музей архітектури і побуту в Нови Сонч, Пенінський національний парк.
 
РОЗВАГИ
Щорічно в Чорштині проходять лижні змагання.
Діти не забудуть відвідування міні-зоопарку на фермі страусів, аквапарку в Кракові. Покуштувати страви місцевої кухні можна в колибі або ресторані. Любителі шопінгу також можуть поєднати активний відпочинок з зимовими розпродажами в Кракові.