Джамму і Кашмір

Джамму і Кашмір - найпівнічніший штат Індії. Майже вся його територія розташовується на західних відрогах Гімалайських гір, піднімаючись від низинних районів регіону Джамму до багатотисячних засніжених піків і вікових льодовиків регіону Ладакх.
Штат складається з трьох колоритних частин – індуїстський Джамму, мусульманський Кашмір та буддистський Ладак.
Велика кількість релігійних паломників та поціновувачів природної краси відвідують штат цілий рік.
У регіоні Джамму активний туристичний сезон триває з березня до жовтня, пік припадає на травень та червень. У регіоні Кашмірської долини з квітня до жовтня — літній туристичний сезон, а з грудня до березня — зимовий лижний. У регіоні Ладакх сезон припадає на період із травня по жовтень.
Основним транспортом у регіоні служать автобуси, джипи та таксі. Ціни на них досить демократичні.
 
 

Для відвідування деяких місць, наприклад Амарнатха, Пангонг Тсо, долини Нубра і Рупсу, і льодовика Сіачен, потрібен спеціальний перміт, який можна оформити через місцеві туристичні агенції.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Найвідвідуваніші природні пам'ятки - озера Дал і Нагін в індійській Венеції - Шрінагарі, з їхніми плавучими будинками-хаусботами, заливні луки Долини квітів у Гульмарзі, гірське поселення Патнітоп в районі Удхампур, високогірна пустеля Ладак.
У районі Анантнаг знаходяться печери Амарнатх - священне індуїстам місце поклоніння Шиве. У липні-серпні тут відбувається 45-денний фестиваль ятри.
У Джамму знаходяться численні храми індуїстів.
У Шрінагарі знаходиться мечеть Хазратбал, де зберігається священна реліквія - волосся з бороди пророка Мохаммеда; тут же, в райончику Розабал, стоїть мавзолей проповідника Ісси Юсуфа.
На території Ладакха знаходяться старовинні монастирі буддистів і ступи.
У столиці Ладакха Лехе привертає увагу монументальний королівський палац династії Намгіял.
 
РОЗВАГИ
Альпінізм, скелелазіння, трекінг, рафтинг, парапланеризм, параглайдінг, гольф.
Любителів етнотуризму порадують численні релігійні фестивалі, що проходять у Ладаксі та супроводжуються традиційними буддистськими та боністичними танцями в масках та ритуальних шатах. У Джамму та Камширі також проводяться фестивалі.