Джайпур

Джайпур розташований у штаті Раджастан, за 250 км на південний захід від індійської столиці. Його називають Рожевим містом, оскільки в основному місцеві будинки споруджені з рожевого пісковика. Крім того, Джайпур відомий тим, що побудований відповідно до канонів давньоіндійської архітектури, до яких належить і розташування кварталів під прямим кутом.
 
ШОПІНГ
Джайпур — одне з найкращих місць у регіоні для шопінгу: тканини, сарі, батик, гобелени, мармурові статуетки, різьблені вироби зі слонової кістки тощо. Це найбільший у світі центр з обробки та ограновування напівдорогоцінного та дорогоцінного каміння. У Джайпурі неймовірний вибір красивих та недорогих ювелірних виробів ручної роботи.
 
ЕКСКУРСІЇ 
У Джайпурі цікавлять Міський палац, храм Бірла, обсерваторія Джантар-Мантар, мальовничі Фонтани життя, озерний палац Джал-Махал, Палац вітрів (Хава-Махал), храм богині Калі. Крім того, місто та околиці багаті різноманітними фортами. Один із видатних — форт Амбер, що за 11 км від Джайпура. Туристів везуть туди на слонах.
У Гайторі зосереджено більшість склепів правителів Джайпура. У Галті, що за 20 км від Джайпура, варто побувати заради гарної природи, храмів та підземних цілющих джерел. Санганер привабливий храмами, палацом та можливістю здійснення вдалих покупок (батик, папір, джайпурська блакитна кераміка).
 

У Національному парку Рантхамбор, що за 130 км на південь від Джайпура, висока ймовірність зустріти тигра. Найкращий час для відвідування – з листопада по травень.