Дурбан
Пляжний курорт

Дурбан - найбільший морський порт ПАР та фешенебельний курорт. Провінція Квазулу-Натал, де він розташований, славиться нескінченними пляжами на узбережжі Індійського океану, королівством войовничого племені зулусів, реліктовим озером Санта-Лючія, Драконовими горами та різноманітними морськими розвагами. Найкрасивіший риф, розташований неподалік Дурбана, приваблює сюди любителів дайвінгу.
Місто розділене на 2 частини: історичну - зі східним базаром, старовинними будинками, ресторанами, магазинчиками, і сучасну - з хмарочосами, красивою набережною та готелями. Висококласні готелі, що пропонують чудовий сервіс, стоять прямо на березі.
Неподалік Дурбана розташовані пляжні курорти Умшланга Рокс, Балліто, Маргейт, Зімбалі. В Умшланга Рокс варто приїхати, щоб позасмагати під тропічним сонцем, викупатися у спокійних водах Індійського океану і, звичайно, зайнятися підводним плаванням.
Балліто – невеликий затишний морський курорт із піщаними пляжами. Це оптимальне місце для спокійного сімейного відпочинку. Його часто вибирає для відпочинку заможна публіка.
Маргейт, один із найкращих пляжних курортів, популярний серед дайверів, тут чудові пляжі.
Серед райських ландшафтів Зімбалі знаходиться ексклюзивний курорт з готелем-бутиком Zimbali Lodge 5*, чудовим пляжем завдовжки 3,5 км, заповідником Coastal Forest Estate, гольф-майданчиком.
 
КЛІМАТ
У Дурбані є субтропічний мусонний клімат. Найбільша кількість опадів випадає у січні-березні. Середня температура води у жовтні-березні - +23 °С, квітні-вересні - +20 °С. Середня температура води у квітні-вересні - +20 °С. Завдяки теплій течії та м'якому клімату курорт підходить для цілорічного відпочинку.
Середня температура повітря:
квітень +27 °C
травень +24 °C
червень +22 °C
липень +23 °C
серпень +22 °C
вересень +23 °C
жовтень +25 °C
листопад +26 °C
грудень +28 °C
січень +28 °C
лютий +29 °C
березень +21 °C
 
ПЛЯЖІ
Дурбан оперезаний пляжами з жовтого піску. Плавання в океанських водах безпечне, тому що вздовж пляжів стоять спеціальні сітки, що захищають від акул.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Заповідник Санта-Лючія, Національний музей природничої історії, Музей природничих наук, Музей старих будівель, парк рептилій Фітцсіммонс, дельфінарій Сі-Уорлд, Ботанічний сад Дурбана, Долина тисяч пагорбів, етнографічний комплекс Чакаленд, Драконові гори. Туристи також прагнуть обов'язково побувати на сафарі.
 

У Центрі африканського мистецтва можна помилуватися, а й купити твори мистецтва народу зулу.
 
РОЗВАГИ
Любителі риболовлі та підводного полювання прямують у Содвана-Бей.
Прямо на пляжах Дурбана проходять концерти, фестивалі, там можна знайти розваги і для дітей.
Особливі задоволення - відвідування Індійського ринку, де можна торгуватися, катання на рикшах. Також у Дурбані є вибір гарних ресторанів.
 

Дурбан – столиця дайвінгу ПАР. Коралові рифи цієї частини Індійського океану з липня до листопада відвідують групи китових акул.