Ес-Сувейра

Фортеця-порт Ес-Сувейра - містичне місто з піратським минулим. Місто стало притулком художників, хіпі, а також художнім центром країни з безліччю галерей та сувенірних крамниць.
 
КЛІМАТ
В Ес-Сувейрі не так жарко, як у розташованому на південь від Агадира. Клімат тут м'якший. Місто розташоване на мисі, тому вітри з Атлантики там особливо сильні, що добре для спортсменів і погано для любителів купатися та засмагати. Середня температура води влітку – +18 °C.
Середня температура повітря:
квітень +21 °C
травень +22 °C
червень +22 °C
липень +25 °C
серпень +26 °C
вересень +24 °C
 
ГОТЕЛІ
В Ес-Сувейрі можна оселитися в ріаді (традиційному арабському будинку з внутрішнім двориком, який призначався для проживання трьох-чотирьох поколінь сім'ї) або на віллах. Тут є класифіковані готелі 3–5*. Невеликі готелі зазвичай належать марокканським сім'ям, які підтримують затишну домашню атмосферу. Через високу прибережну хвилю всі готелі розташовані на другій лінії.
 

Sofitel Thalassa Mogador Essaouira 4 * - єдиний готель в Ес-Сувейрі з центром таласотерапії.
 
ПЛЯЖІ
Довгий пляж Ес-Сувейри усипаний дрібним піском. Він умовно поділений навпіл, одна частина віддана у владу серферів, інша призначена для купальників.
 
ЕКСКУРСІЇ
З Ес-Сувейри можна замовити екскурсію в Марракеш, в місто Сафі. Та й у самому місті є на що подивитися: порт, який служить зараз стоянкою для невеликих рибальських суден та яхт, медина, руїни султанового палацу Бен Абдулли, острів Могадор, практично незайманий часом ринок рабів.
 

Ес-Сувейра — культове місце для шанувальників творчості рок-музиканта Джиммі Хендрікса, який жив тут у 1960-ті роки.
 
РОЗВАГИ
В Ес-Сувейрі найвища хвиля на узбережжі у поєднанні з постійним вітром, тому серфінгісти вважають за краще збиратися саме тут. Основний сезон для віндсерфінгу – червень-серпень. Неподалік розташований великий центр серфінгу. Це місто – чудове місце для вигідного шопінгу. Найдешевший базар знаходиться саме в Ес-Сувейрі. Тут можна придбати домоткані килими, унікальні ювелірні вироби. Особливо цінні амулети зі срібла із золотою інкрустацією.