Євпаторія
Пляжний курорт

Євпаторія, розташована на березі мілководного Каламітської затоки на заході Кримського півострова, отримала широку популярність як першокласний кліматичний і бальнеологічний курорт. Поєднання курортних багатств тут воістину унікально: жарке сонце і тепле море, піщані пляжі, лікувальні грязі і ропа Мойнакського озера, термальні джерела мінеральних вод.
Купальний сезон - з кінця травня до середини жовтня.
 

Євпаторія має статус Всеукраїнської дитячої оздоровниці. Цей курорт цілорічний.
 
 
КЛІМАТ
Головні фактори, що визначають клімат Євпаторії, - море і степ. Тут клімат сухіший, ніж на Південному березі Криму. І хоча місто не захищений від вітрів, навіть взимку тут не холодно, а влітку прохолодні південно-західні бризи приносять потоки цілющого насиченого солями іонізованого повітря. Вода в морі прогрівається швидко через невеликої глибини, і в літні місяці її температура піднімається до +26 ° C.
Середня температура повітря:
Квітень +10 ° C
Травень+15 ° C
Червень +19 ° C
Липень +24 ° C
Серпень +24 ° C
Вересень +17 ° C
 
ГОТЕЛІ
На курорті понад 60 оздоровниць, половина з яких дитячі, з високим рівнем обслуговування та лікування.
 
Грязелікарня «Мойнаки», розташована на однойменному озері, недавно відновила свою роботу після тривалої перерви. Список процедур рекомендується уточнювати у фахівців грязелікарні.
 
ПЛЯЖІ
Саме пляжі створили Євпаторії репутацію головного дитячого курорту Радянського Союзу, а тепер України. Вони усипані дрібним піском з невеликою домішкою черепашок. Море мілководне, з пологим ухилом дна, зазвичай без хвилі, але після обіду з вітром.
Міські безкоштовні пляжі нечисленні - це Новий пляж і набережна імені Терешкової в районі старого міста. Правда, в останньому випадку мова йде не про пляжі як такому, а про бетонних сходах набережної, на яких примудряються зіграти. На маленький Центральний міський пляж в парку імені Фрунзе і пляж «Солярис» безкоштовно зможуть потрапити тільки євпаторійці або туристи з санітарно-курортної книжкою.
 

У євпаторійському піску майже немає пилових частинок і гальки. У липні і серпні він нагрівається до +50 ° C і використовується для лікування хворих - у вигляді пісочного ванн.
 
ЛІКУВАННЯ
Основний лікувальний профіль курорту - захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання не туберкульозного характеру, гінекологічні захворювання, наслідки травм периферичної нервової системи. Дитячі санаторії спеціалізуються на лікуванні дихальної та серцево-судинної систем.
Головними природними лікувальними факторами курорту є море, морське повітря, багато сонця, пісок, лікувальні грязі, ропа та мінеральні води (всього 5 джерел).
У Міжнародному інституті дельфінотерапії в Євпаторії проводяться відповідні сеанси.
 

В лимані слід купатися не більше одного разу на день. Після такого купання не можна грітися або сохнути на сонці - ропа має більш сильну дію на організм людини, ніж морська вода.
 
ЕКСКУРСІЇ
В Євпаторії знаходиться мечеть Джума-Джамі - найбільша і красива в Криму. Також цікаві залишки кріпосної стіни, городище Керкинітіда і його некрополь, Краєзнавчий музей, Текіє дервішів, караїмські кенаси.
Можна з'їздити на екскурсії на Тарханкут, Мангуп, в Севастополь, Ялту, Судак, Бахчисарай, Червону і Мармурову печери, Великий каньйон Криму.
 
РОЗВАГИ
Є можливість вийти в море на яхті або човні, покататися на водному мотоциклі або велосипеді, відправитися на прогулянку верхи. Любителі гострих відчуттів можуть політати на дельтаплані, спробувати себе у віндсерфінгу або плаванні з аквалангом.
В Євпаторії проводиться багато дитячих фестивалів. Для дітей відкриті Театр-студія ляльок-маріонеток, Дитячо-юнацький центр, містечко атракціонів, цирк-шапіто, парк розваг. Можна побувати в дельфінарії, аквапарку, розважальному комплексі «Динопарк».
На курорті достатня кількість барів, ресторанів і дискотек, вар'єте.
 

Щорічно в селищі Поповка, що неподалік від Євпаторії, з кінця липня по кінець серпня проводиться культовий молодіжний фестиваль «КаZантип».