Форталеза

Історія виникнення Форталези (Fortaleza) - столиці штату Сеара (Ceará) і п'ятого за величиною міста Бразилії - пов'язана з ім'ям португальського дослідника Марітіма Соареса Морено (Martim Soares Moreno, 1586-1648), який протягом багатьох десятиліть захищав інтереси корони в Бразилії. з французькими та голландськими завойовниками.
 
Будучи дуже молодим, в 1603 р. Морено був відправлений в експедицію в Сеару, під час якої вивчав життя, мову та звичаї індіанців. Через 8 років він був зроблений капітанами штату Сеара. На подяку індіанцям і на знак дружби з ними він побудував фортецю та каплицю в гирлі річки Сеара, ставши фактично засновником міста. За успішне проведення експедиції та встановлення дружніх зв'язків з аборигенами Морено було нагороджено орденом...
 
Не тільки побудована ним фортеця, а й возз'єднання з племенами Тапуя і Тупинамба принесли йому перемогу у боротьбі з французькими завойовниками. Однак його серцеві бастіони впали перед чарівністю індіанської дівчини. Принцеса Ірасема, чиє життя і кохання романтично оспівана в бразильській літературі, і особливо в новелі Хосе Аленкара (José Alencar) "O Guaraní" (Про Гуарані), і сьогодні є музою та покровителькою міста.