Гданьск

Гданськ - півмільйонний місто, розташоване на узбережжі Балтійського моря, в гирлі річки Вісли. Уздовж узбережжя Гданської затоки розташувалися міста Гданськ, Сопот і Гдиня. Їх території практично злилися і утворюють міську агломерацію, звану Труймясто.
 

Гданськ славиться архітектурними пам'ятниками періоду XIV-XV століть. Майже кожна будівля міста - витвір мистецтва.
 
ПЛЯЖІ
Уздовж міста на 23 км тягнуться піщані пляжі. Організовано три купальні території.
Особливою популярністю користуються охоронювані пляжі в Ґміна Бжежно і стіг з відмінною курортною інфраструктурою. Для дітей на пляжах обладнані водні гірки.
 

Нерідко в Гданськом затоці влітку починається цвітіння води, тому на пляж краще відправитися в одну з віддалених курортних зон - в Єлітково або Собешево, куди нескладно доїхати на міському трамваї.
 
ЕКСКУРСІЇ
В районі старовинних вулиць Длуга і Длуги Тарг розташовані численні архітектурні пам'ятники: міська Ратуша, фонтан Нептуна, двір Артуса, Зелені ворота, Золотий будинок. Гданський костел святої Діви Марії є найбільшим в світі готичним храмом.
У Музеї історії, який розмістився в ратуші, зібрано багато творів мистецтва та історичних експонатів.
 
РОЗВАГИ
У Гданську популярний вітрильний спорт. Навчання водних видів спорту можливо в водах Гданської затоки або в бухті в районі річки Мотлави, прекрасно підходить для байдаркових походів.
У місті хороші можливості для велосипедних прогулянок.
Працює кілька театрів, філармонія, оперна сцена, річна музична сцена, клуби, бари і дискотеки. Численні музеї, концерти, ярмарки, виставки, вуличні театральні вистави доповнюють багату культурну програму.
В Історичному музеї Гданська відкрито відділ - Музей бурштину. У три перші тижні серпня в Гданську в період Ярмарки Святого Домініка проводиться фестиваль бурштину.
У липні в місті проходить фестиваль вуличних театрів.
Влітку щотижня проходять різноманітні вуличні концерти та вистави.