Геленджик

Популярний чорноморський курорт розташований на березі мальовничої бухти в оточенні Кавказьких гір, вкритих сосновими лісами. Захищена від бур і штормів Геленджикская бухта є відмінним місцем для купання. Уздовж всієї бухти простягнулася набережна міста-курорту Геленджик, що вважається найдовшою в світі.
До складу міста-курорту Геленджик входять відомі курортні місця: Архипо-Йосипівка, Бетта, Криниця, Прасковеевка, Джанхот, Дивноморське, Кабардинка.
 

Температура повітря і води в Геленджікской бухті на кілька градусів вище ніж на іншому узбережжі, що дозволяє відкривати пляжний сезон вже в травні і продовжити його до середини жовтня.
 
ГОТЕЛІ
Умови для проживання в Геленджику - на будь-який смак. На даний момент тут знаходиться близько 140 санаторіїв, пансіонатів і будинків відпочинку, а також дитячі табори, кемпінги і безліч приватних міні-готелів.
 
ПЛЯЖІ
У центрі Геленджика пляж піщаний, штучно намитий. Чим далі від центрального пляжу, тим крупніше буде ставати пляжна галька. Пляжі санаторіїв і пансіонатів, розташованих як в сторону Толстого мису, так і в бік Тонкого, мелкогалечниє.
Пляжі прилеглих селищ Кабардинки, Дивноморське, Прасковеевка, Джанхота, Бетті і Криниці майже всі галькові.
Все необладнані пляжі в Геленджікском районі мають нерівне кам'янисте дно. Береги майже всюди обривисті і скелясті.
 

 

У Дивноморське знаходиться найвідоміший в Росії пляж натуристів.

 

 
 
 
ЛІКУВАННЯ
Круглий рік санаторії і пансіонати Геленджика приймають бажаючих підлікуватися. Здравниці славляться потужної лікувальної та діагностичної бази - однієї з кращих серед курортів Чорноморського узбережжя. Для лікування в Геленджику широко використовують кліматотерапію, грязелікування, водолікування, ароматерапію та інші методи. Основою ж лікування недуг є мінеральні води: йодисті, хлоридно-гідрокарбонатні натрієві, фтористі гідрокарбонатно-хлоридні і гідрокарбонатно-натрієві.
Показаннями для санаторно-курортного лікування в Геленджику є захворювання органів дихання, травлення, жіночої статевої сфери, шкіри, опорно-рухового апарату.
 

У Геленджику знаходиться єдиний в Росії санаторій для хворих з порушенням слуху, а також єдиний на півдні санаторій для людей з поганим зором.
 
ЕКСКУРСІЇ
Дольмени і водоспад Смарагдовий на річці Жане, Бігіусскіе водоспади в селі Тешебс, скеля Парус в селищі Прасковеевка, озеро Квіткове у Тонкого мису, курган Царський, джерело «Наташа» в селі Михайлівський Перевал, Геленджикский історико-краєзнавчий музей, Будинок-музей В. Короленка .
 
РОЗВАГИ
У місті можна знайти розваги на будь-який смак - водні мотоцикли і велосипеди, спортивні майданчики, можна поплавати на яхті, політати над бухтою з парашутом і заглянути вглиб моря з аквалангом. На міській набережній гуляння йдуть до ранку, тут відпочиваючих чекають дискотеки, нічні клуби, казино, кафе, бари і ресторани.
На курорті функціонують аквапарки - «Золота бухта», «Кокосовий рай», «Дельфін» і «Бегемот», парк атракціонів «Адмірал Врунгель», «Сафарі-Парк» для любителів спостерігати за тваринами, 2 канатні дороги, Утришский дельфінарій.
Раз на два роки в Геленджику проводиться барвисте шоу гідроавіації - єдиний в світі Гідроавіасалон.
 

Щорічно в першу неділю червня в Геленджику урочисто відкривають курортний сезон. Увечері проходить костюмоване карнавальна хода, а потім все можуть насолодитися грандіозним феєрверком над бухтою.