Гоа

Гоа - найменший за площею штат, розташований на південному заході Індії, ділиться на північну та південну частини. Кордоном служить форт Агуада. Португальська колонізація, яка тривала кілька століть, наклала на цей район європейський відбиток. Гоа вважається одним із найкращих курортів Індії. Третина штату займають ліси.
У центральній частині Гоа знаходиться Панаджі – столиця штату. У 9 км від Панаджі розташовується Старий Гоа - осередок найважливіших християнських храмів Індії.
Гоа є зоною вільної від використання пластику. Достойною альтернативою поліетиленовим пакетам стануть паперові або полотняні сумки.
З півночі на південь штату можна доїхати таксі. Крім того, Гоа зручно пересуватися на моторолері.
 

Тим, хто хоче відчути суто індійську екзотику, варто рекомендувати інші регіони.
 
КЛІМАТ
Клімат у Гоа можна було б назвати постійним протягом усього року, якби не сезон мусонів, який триває з червня до вересня. Протягом двох місяців до сезону мусонів зростає вологість і зазвичай чисте небо затягує туман, а потім і хмари. Середня температура повітря з жовтня до березня — +32 °С, води — +27 °С. Найкращий час для поїздки — листопад-березень.
 
ПЛЯЖІ
Гоа - це 100 км піщаних пляжів, одних із найкращих у світі. Усі вони муніципальні, відкриті для загального користування. Тільки найкращі готелі 4–5* пропонують своїм гостям безкоштовні парасольки, лежаки та рушники на пляжі. Готелі 4* і нижче, особливо в Північному Гоа, розташовані на відстані від пляжів, таких послуг не надають. Іноді шезлонги видають безкоштовно, якщо зробити замовлення в одному із пляжних кафе.
 

На пляжах немає сильних припливів та відливів.
 
 
 
ЕКСКУРСІЇ 
Відпочиваючи в Гоа, варто відвідати довколишні храми. Найвідоміші — Мангеш у Мангеші, Махалса в Мардолі, Шанта Дурга у Кавлемі, Джама Масджид у Понді, базиліка Ісуса та кафедральний собор Се у Старому Гоа.
Можна вирушити до Віджаянагара і на більш далекі екскурсії, наприклад, в Мумбаї, в річкові круїзи. Як варіант – екскурсії на вертольотах.
Любителі гострих відчуттів не повинні пропустити сафарі на крокодилів. Яскрава, незабутня екскурсія на плантації спецій «Савой», де вирощують гвоздику, перець, імбир, кардамон, мускат, бетель. У Південному Гоа знаходиться найбільший у штаті природний заповідник Котігао.
 
ПІВНІЧНИЙ ГОА
Північний Гоа – найрозвиненіший туристичний район, порівняно недорогий, демократичний та галасливий. Тут дозволено носити відкритий одяг, вільно розповсюджується алкоголь, немає релігійного контролю. Пляжі Північного Гоа уподобали туристи з різним рівнем доходів, але переважно це молодь, яку влаштовує скромне розміщення. Молоді люди приїжджають сюди за насиченим нічним життям.
 

Північний Гоа – не для мажорної публіки. Натомість тут почуватимуться у своїй тарілці хіпі та інші неформали, які цінують свободу.
 
 
ГОТЕЛІ
У Північному Гоа дуже мало готелів 4*, парочка 5*, зате досить невеликих готелів 2–3*, приватних пансіонів та вілл із домашньою атмосферою.
Харчування – переважно сніданки, можна замовляти HB та FB. Зустрічається і All inclusive, але треба розуміти, що він куди скромніший від знайомого багатьом турецького варіанту.
 

Деякі готелі Північного Гоа не мають власного виходу на пляж.
 
 
 
ПЛЯЖІ
У Північному Гоа переважно високий берег, тому у більшості готелів пляжі знаходяться в лагунах. Кандолім - один із найрозкішніших пляжів Гоа, спокійний і затишний. На Калангуті — найкращому в штаті — безліч ресторанів і нічних клубів. Бага відомий нічним життям, а також безліччю кафе, барів, ресторанів. На Анжуні – білий пісок, маса кафе, барів, ресторанів та магазинів. По середах працює блошиний ринок. На Вагатор стікаються всі тусовщики, тут звучить музика гоа-транс. На північ від Вагатора, за річкою, починаються дикі та романтичні пляжі, місцями абсолютно безлюдні, якщо не брати до уваги рибалок.
 
ЕКСКУРСІЇ
Форти Агуада, Тіракол, Чапора; гори Сахядрі; водоспади Дудхсагар.
Розваги
Аравійське море, що омиває узбережжя Гоа, - чудове місце для дайвінгу. Воно славиться великою кількістю морської живності, кораловими рифами і затонулими суднами.
Для шанувальників нічних розваг — величезний вибір клубів, дискотек, казино. Пляжні гоа-транс-вечірки просто неба — ось заради чого стікаються сюди туристи, але треба зазначити, що ці заходи не завжди є легальними. Влада Гоа ввела заборону на нічні рейви та пляжні вечірки. Офіційно всі дискотеки мають закриватися о 22:00, проте вони працюють до ранку.
 

Масштабний ринок у Мапусі організується щоп'ятниці.
 
 
ПІВДЕННИЙ ГОА
Місцевість, що лежить нижче річки Зуарі, називається Південним Гоа. Історичних визначних пам'яток тут майже немає. Зате чудова природа, широкі пляжі, класний сервіс. Населених пунктів набагато менше, ніж у центрі та на півночі штату. Саме в Південному Гоа є більшість готелів дуже високого рівня.
 

Південний Гоа обирає респектабельну публіку, а також сімейні пари з дітьми.
 
ГОТЕЛІ
Південний Гоа - повна протилежність Північному. Тут великий вибір ексклюзивних 5* та відмінних готелів 4*, є й скромніше пристойне житло. Готелі розташовані переважно на першій лінії, мають великі упорядковані території.
Анімація в готелях практично відсутня, в деяких є дитячі клуби.
 

Деякі готелі мають власні центри аюрведичної медицини та спа-салони.
 
ПЛЯЖІ
Білі пляжі Південного Гоа - основне місце проведення туристів. Тут зосереджено не лише численні кафе, а й магазини.
Агонда – небагатолюдний пляж, без магазинів та розваг. Купатися тут небезпечно. На мальовничому та необжитому Палолемі є невеликі острівці, до яких можна дістатися човнами рибалок. Мабор – дуже красивий та чистий пляж. Тінистий пляж Кавелоссім облюбували рибалки, тут можна скуштувати найсвіжіші морепродукти. Варіння - довгий, чистий і небагатолюдний пляж з розкішними готелями. Ресторани Бенауліма славляться стравами з морепродуктів, щоправда, ціни на них не найнижчі. Чудовий широкий пляж Колва з численними пальмами є основним туристичним центром на півдні Гоа. Богмало – чистий, небагатолюдний, з безліччю кафе, барів та ресторанів, відмінне місце для дайвінгу.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Маргао, головне місто в Південному Гоа, Бенаулім, Рачол.
Щодо серед та субот, які в Південному Гоа є базарними днями, екскурсії тут не проводяться. Єдиний можливий засіб пересування – таксі.
 
РОЗВАГИ
Пляж та спа - основні розваги в Південному Гоа. Ресторани переважно знаходяться при готелях. Втім, як і тенісні корти та гольф-поля. Дискотек практично немає, хоча деякі висококласні готелі пропонують розважальні програми.