Гонконг

Гонконг — найпотужніший діловий та торговий центр, точка, де поєдналися культури Заходу та Сходу, колоніальне минуле та 5 тисячоліть китайських традицій. Місто є химерною сумішшю суперсучасних хмарочосів, китайських храмів і монастирів, пляжів і розкішних готелів. Гонконг поділяють на 4 частини: острів Гонконг, півострів Коулун, Нові території та прилеглі острови.
 
ГОТЕЛІ
Готелі Гонконгу слід забронювати заздалегідь, особливо у квітні та жовтні, коли проходить багато виставок, а також під час різдвяних розпродажів. У ці періоди піднімаються ціни на проживання.
Цікавий варіант - вибрати поверх вище в сучасному готелі, щоб все місто було, як на долоні. Наприклад, у найвищому готелі світу – нещодавно відкритому Ritz-Carlton.
 
КЛІМАТ
Клімат Гонконгу субтропічний морський, мусонний. Зима прохолодна та суха. Літо спекотне та вологе, нерідко потужні тропічні тайфуни. Найкращий час для відвідування Гонконгу — із середини вересня до кінця лютого.
Середня температура повітря:
жовтень +25 °C
листопад +21 °C
грудень +18 °C
січень +16 °C
лютий +17 °C
березень +19 °C
квітень +25 °C
травень +28 °C
червень +30 °C
липень +31 °C
серпень +31 °C
вересень +30 °C
 
ШОПІНГ
Гонконг - Мекка шопінгу. Ціни тут приємно відрізняються, порівняно з іншими торговими містами світу. Асортимент – від електроніки до діамантів. У Гонконгу влаштувалися як світові супермаркети, так і популярні місцеві Wing On, Sincere, Lane Crawford. Найбільш торговий квартал - Цим Ша Цуї (Коулун).
Також працює багато ринків, з яких найбільш популярні Дамський, Нічний, Стенлі та Жардинс-Кресчент. Є й тематичні ринки, наприклад, Нефритовий, Квітковий.
У торговому раї Гонконгу не варто втрачати голову та погоджуватися на «вигідні» пропозиції вуличних торговців, купувати піратську продукцію (проблеми на митниці гарантовані).
 

Краще купувати в магазинах зі знаком QTS, оскільки вони проходять суворі щорічні перевірки.
 
ПЛЯЖІ
У Гонконгу кілька десятків пляжів з білим піском, найкращими з яких вважаються Ло Шо Шин на острові Ламма, а також Пюй О та верхній пляж Ченг Ша на острові Лантау. У південній частині острова Гонконг також є кілька пляжів – у затоках Глибокої води та Ріпалс.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Екскурсії по островам Гонконг, Коулуну, на острови Лантау і Макао, пік Вікторія, до монастиря Лінь, рибальське село Абердін, фен-шуй тур.
Карта туриста See Hong Kong Pass дозволяє безкоштовно відвідувати понад 15 визначних пам'яток Гонконгу, заощаджувати на транспорті тощо. Вона дійсна 1-3 дні.
 
РОЗВАГИ
На пляжах можна зайнятися різноманітними видами водного спорту, також можна пограти в гольф, сквош, крикет, відвідати стрибки, здійснити прогулянку китайським традиційним човном Aqua Luna або на гелікоптері.
Цікаві океанаріум, тематичний парк «Середнє королівство», присвячений Стародавньому Китаю, Діснейленд, зоологічний та ботанічний сади, геопарк, заповідник Пловер Ков. Незабутні враження залишаться у туристів від яскравих фестивалів у Гонконгу.
Нічне життя міста вирує у численних клубах, барах, на дискотеках. Ті, хто шукає пікантних розваг, вирушають до Ван Чаю.
 

У ресторанах «кулінарної столиці Азії», як ще називають Гонконг, можна скуштувати екзотичні страви численних кухонь світу. Обов'язкова програма гурманів – риба та морепродукти.