Гірськолижні курорти України

Основні зони катання на гірських лижах зосереджені в Карпатах. На території України розташовані Східні Карпати. У межах країни гори діляться на зовнішні (Бескиди, Горгани і Покутсько-Буковинські Карпати), центральні (Верховинські) і внутрішні (Полонинсько-Чорногорські). Середня висота Карпатських гір - 1200-1400 м. Найвища точка - гора Говерла (2061 м). Гірські вершини покриті снігом близько п'яти місяців на рік.
Як правило, немає окремих трас для новачків і впевнено катаються лижників, так само як для лижників і сноубордистів. Така мішанина нерідко призводить до травмування на трасах. До того ж рівень культури катання в Україні нижче, ніж на закордонних курортах.
 
КЛІМАТ
Клімат Карпат континентальний. Середня температура взимку становить -5 ° C, в горах - на 3-5 ° C нижче. Сніг в горах випадає наприкінці листопада, а найбільша його кількість припадає на кінець лютого - початок березня.
 
ЕКСКУРСІЇ
Екскурсії до Львова, Івано-Франківськ, Чернівці, Коломию, Ужгород, Мукачево, Берегово, Яремчу, Ворохту, Галич, центр гуцульського народного мистецтва Косів, на батьківщину Роксолани - в Рогатин. Популярний маршрут «Золота підкова», який включає найвідоміші замки Львівщини в Золочиві, Підгірцях, Олеську. Можна проїхатися по вузькоколійці на «Карпатському трамваї», відвідати Манявський скит, камінь і скелі Довбуша, озеро Синевир, водоспад Шипіт.